Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik cofania - wymiana


Hanys83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam pytanie jak wymienić czujnik cofania ten drugi czy da się to zrobić bez ściągania zderzaka, gdzie widać jaka jest odległość na fis mi nic nie pokazuje, gdy wrzucam wsteczny bieg mam tylko ciągły sygnał który po chwili zanika i jest cisza dzięki za pomoc 

Edytowane przez Hanys83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to jeden z tych dwóch czujników środkowych to musisz zderzak demontować. Do tych pozostałych dwóch zewnętrznych można pogimnastykować się od dołu. W B6/B7 nie ma wizualizacji odległości jest tylko akustyczna. Sygnał ciągły masz bo w razie jakiejkolwiek awarii systemu pomocy parkowania, sterownik wyłącza wszystkie czujniki i sygnalizuje to jednym długim tonem i migającą kontrolką na przycicku pdc (jeżeli taki przycisk masz. Występuje on tylko gdy masz z przodu i z tyłu czujniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi a nie idzie jakoś tego jednego obejść żeby chociaż te trzy pozostałe działały nie mogę nigdzie dostać tego czujnika,zależy mi żeby był pod kolor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Wszystkie muszą działać. Kup sobie nowy zagruntowany tylko oryginalny żaden zamiennik. Są zestawy do lakierowania w sprayu (lakier baza i bezbarwny). Sam sobie polakierujesz. Nie będzie różnicy widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod lakieru jest podany na wlepce. Wlepke masz w badażnku i dodatkowo na pierwszej stronie książki serwisowej. 

20201114_150832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są różne te czujniki a ściągając już zderzak nie chciałbym rozczarowana ze nie pasuje albo nie ta wtyczka wiesz o co chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest katalog elektroniczny  z numerami części. Po prawej stronie masz widoczny numer części czujnika czyli 7H0919275D. Takiego czujnika szukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Jak kupisz już zagruntowany to przed lakierowaniem przejedź go lekko papierem ściernym 3000 żeby dobrze lakier na nim trzymał. Odtłuść i dopiero lakier nałóż. To samo przed bezbarwnym. Nie nakładaj za grubej warstwy na czujnik bo nie będzie prawidłowo działał jak za gruba warstwa będzie. Jak kupisz czujnik nie zagruntowany to musisz go dodatkowo przed lakierowaniem zagruntować żeby lakier później nie odpryskiwał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem nowy czujnik na tyl z niższej polki (koszt 50 zł), przy cofaniu działa bez problemu natomiast po wlaczeniu swiatel DRL lub mijania i wrzuceniu wstecznego zaczyna piszczeć, sprawdzic vcdsem bloki czy od razu kupić czujnik z wyzszej polki lub ori ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ori tak jak wyżej pisałem. Podłącz vcds i sprawdź zanim ten wyrzucisz. Może jakiś inny też już  siada lub jest problem w okablowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 08:24, Muskel1 napisał:

Jeżeli jest to jeden z tych dwóch czujników środkowych to musisz zderzak demontować. Do tych pozostałych dwóch zewnętrznych można pogimnastykować się od dołu. W B6/B7 nie ma wizualizacji odległości jest tylko akustyczna. Sygnał ciągły masz bo w razie jakiejkolwiek awarii systemu pomocy parkowania, sterownik wyłącza wszystkie czujniki i sygnalizuje to jednym długim tonem i migającą kontrolką na przycicku pdc (jeżeli taki przycisk masz. Występuje on tylko gdy masz z przodu i z tyłu czujniki).

Witam.

Co do demontażu środkowego czujnika to da się może tak w B7? :

próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...