Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik cofania - wymiana


Hanys83

Rekomendowane odpowiedzi

To jest B7 na tym filmiku. Widać po dyfuzorze i lampach na tylnej  klapie.

 

Screenshot_20210205-203328_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak B7, tylko w większości przypadków ludzie rozbierają pół auta żeby odchylić cały zderzak, bo ponoć nie da się wymienić środkowych czujników bez takich manewrów, a tu koleś odczepia tylko dyfuzor, stąd moje pytanie czy to takie "proste" jak na filmiku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w zeszłym roku w ten sposób i nie było podejścia do czujnika. Nie mam pojęcia gdzie on tam tę rękę wkłada i jakim cudem to tak łatwo wyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo, dementuję plotkę jakoby trzeba było odczepiać pół zderzaka, żeby wymienić środkowy czujnik cofania. Przed chwilą wymieniłem sobie środkowy prawy czujnik i jedyne co zdemontowałem, to dwie śrubki torxy na środku w okolicach haka (mocujące dokładkę zderzaka (dyfuzor)) i tyle, nawet nie trzeba go odczepiać wystarczy lekko odchylić plastik, spokojnie jest dojście, niewiele miejsca ale da się to zrobić. U mnie cała operacja trwała ok 15 minut.

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 14:48, emixx napisał:

Mili Państwo, dementuję plotkę jakoby trzeba było odczepiać pół zderzaka, żeby wymienić środkowy czujnik cofania. Przed chwilą wymieniłem sobie środkowy prawy czujnik i jedyne co zdemontowałem, to dwie śrubki torxy na środku w okolicach haka (mocujące dokładkę zderzaka (dyfuzor)) i tyle, nawet nie trzeba go odczepiać wystarczy lekko odchylić plastik, spokojnie jest dojście, niewiele miejsca ale da się to zrobić. U mnie cała operacja trwała ok 15 minut.

Pozdrawiam

Ok, potwierdzam - da się to zrobić drobnymi szczupłymi rękami ALE jeśli ktoś posiada ori TPMS to już nie jest tak przyjemnie w przypadku prawego środkowego czujnika, ponieważ stelaż i mocowanie anteny TPMS mocno utrudnia wsunięcie tam ręki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podpiąć się do tematu ponieważ też mam problem z jednym z tylnych czujników .Chodzi o prawy tylny ,problem z nim jest wtedy jak jest wilgotna pogoda wtedy nie działa ale jak jest upał to znowu zaczyna działać .Czy może to być wilgoć na kostce? czy może czujnik ma jakieś przecieki?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ,muszę teraz kupić nowy i myślę że skoro jest to zewnętrzny prawy to uda się go wymienić bez zdejmowania zderzaka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie za milion punktów mam audi 2005 rok czy są to jakiegoś starego typu czujniki bo wystają nad zderzak czy jakieś zamienniki i muszę nurkować w plastikach w poszukiwaniu oznaczeń bo jeden mi szwankuje. Dodam że jest to samochód z Anglii. 

 

IMG_0561.jpeg

Edytowane przez Kuroszini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

To nie są oryginalne czujniki. Ktoś dołożył. 

Teraz przeglądam OLX to sporo samochodów z Anglii ma ten typ czujników ale nie wszystkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciągnąć jeden i zobaczy ć jego numer  lub inne oznaczenie. Najlepiej prawy skrajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...