Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zepsuta listwa podświetlenia rejestracji w A4 B6/B7


fukilas

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

Wymień na plastikową, ta już się nadaje na śmietnik. Szukaj używki

ale plastikowa nie ma zamka z tego co widzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też wersję pod zamek. Aluminiowe zawsze się utleniają i kupno używanej jest bez sensu. Szukaj plastikowej będzie na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaTeo85 napisał:

Są też wersję pod zamek. Aluminiowe zawsze się utleniają i kupno używanej jest bez sensu. Szukaj plastikowej będzie na lata.

Zobacz ofertę: BLENDA KLAPY PODŚWIETLENIE A4 B6 B7 PLASTIK GOŁA

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 79,99 zł - BLENDA KLAPY PODŚWIETLENIE A4 B6 B7 PLASTIK GOŁA...

 taka będzie ok? tylko ze bez zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, taka sama blenda występuje w a4 B6, B7, a3 8p, A6 C6, Q7 wieczorem mogę podać Ci konkretny numer części pod wersję z zamkiem. Najlepiej daj ogłoszenie w dziale kupię ewentualnie na grupach FB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 150 zł - BLENDA MIKROSTYK ZAMEK KLAPY AUDI A4 B7 SEDAN (9639846068)...

Tu masz z zamkiem i wygląda na plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mAg_Shado0w

@MaTeo85W ostatnim komentarzu podałeś link do blendy metalowej (tak wnoszę po jej stanie). U siebie posiadam również taką listwę, która w środkowej części nie ma gniazda na wtyczkę do mikrostyku -  a zamiast tego do stycznika idą dwa przewody (czarny/niebieski na moja blenda.jpg). Szukając w necie wersji poprawionej z plastiku znajduję tylko takie gdzie w tym miejscu jest wyżej opisane gniazdo (jedno na pewno na 4 piny, drugie nie wiem na ile). Dodatkową ciekawostką jest to, że niektóre te gniazda są skierowane do boku, inne z kolei do dołu. Nie wszystkie zdjęcia przedstawiają dokładnie gniazdo i nie wiem czy niektóre mają tylko dwa piny co by się zgadzało z ilością moich przewodów i wtedy mógłbym skombinować taką wtyczkę do której bym dolutował moje dwa przewody, czy wszystkie mają 4 piny.

Masz może wiedzę, czy taką blendę jaką posiadam można wymienić na tę plastikową? Jeśli tak to czy należy przy tym zastosować patent z dokupieniem wtyczki?

 

moja blenda.jpg

wtyczka do boku (4pin).png

wtyczka do dołu(xpin).png

 

Edit:

Chyba że...Teraz wpadłem na to że do tego gniazda 4pin będącego w nowych listwach się wpina wtyczkę, którą chyba już mam. Bo dzisiaj rozbierałem blendę aby ją obejrzeć i teraz kojarzę że te dwa przewody czarny/niebieski + dwa czerwony/niebieski - zmostkowane (lewa,prawa lampka) zbierają się razem w czymś co przypominało wtyczkę+gniazdo (nie przyjrzałem się dokładnie bo całość była otaśmowana. Czy dobrze myślę? Chyba to było coś takiego (widać ją też na aukcji którą podesłałeś):

image.png

Edytowane przez mAg_Shado0w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mAg_Shado0w

Jestem już po wymianie blendy - tak jak pisałem wcześniej wtyczka jest taka sama nie ważna w jakim położeniu jest w nowszych egzemplarzach. Te plastikowe pasują idealnie jak oryginalne aluminiowe. Różnica między starą a nową blendą jest taka, że ze starej blendy wychodzą przewody zakończone wtyczką i jest ona pociągnięta do wnętrza klapy (ostatnie zdjęcie), a w nowych wtyczka jest bezpośrednio na blendzie.

PS. Może się komuś przydadzą te informacje. Szkoda że muszę odpowiadać samemu sobie i moje długie choć konkretne i szczegółowe zapytanie pozostało bez echa, a na forum jest mnóstwo tematów typu "nie działa mi, powiedzcie co jest nie tak" i na takie prośby są odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche nie w temacie ale nie bede zaśmiecać forum i nie bede zakładał nowego tematu.Otoz jutro będę zmieniał blende aktualnie mam z wersja na zamek a to co kupiłem jest bez czy zamontuje ja bez problemu?Zdaje sobie sprawę z tego ze zamek bede musial wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę ściągnąć tej szerokiej podkładki co jest koło zamka nakrętka zeszła resztę została rozwalona klamka otwieram z pilota Żarówka wymieniona na razie zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...