Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura kodowania pilotów centralnego zamka w A4 B6 i B7


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

PILOTÓW nie zakodujesz mając kabel nie zarejestrowany. 
zarejestruj/aktywuj kabel i potem spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaTeo85 napisał:

praktycznie wszystkie błędy masz od zamków drwi i jeden od syreny alarmu. Sprawdź wiązki kabli w przelotkach drzwi, pozbądź się błędów i może wtedy próbuj douczyć piloty.

A co może być  z syrena ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w dziale diagnostyka jest w paczce  wersja full,a jak nie ma jej tam to ja gdzieś w chmurze mam pełną wersję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, z dnia na dzień przestał mi działać pilot centralnego zamka w a4 b6. Od razu pomyślałem o baterii, wymieniłem, nic nie pomogło. No to ruszyłem po vaga, a tu zonk. Vag nie widzi kluczyka. Mam drugi sprawny i z nim wszystko ok vag wykrywa naciśnięcie na nim przycisku. Co mogło paść? Płytka ? Jak ją wyjąc z kluczyka, nie chce jej wyłamać.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy bo już na początku mi ręce opadają. Audi A4 B6 04r dziś kupione i powoli zaczynają wychodzić kwiatki. Pilot nie zamyka/otwiera auta (kluczykiem w zamku wszystko działa). Sprzedający twierdzi , ze tak się stało po jakiejś naprawie zamka w klapie bagaznika. VCDS blok 007 widzi pilota i widzi wciskanie przycisków. Przeprowadzalem procedure kodowania zgodnie z tym:

niestety bez rezultatu. Procedury specjalne również bez rezultatu. Co teraz , jakieś sugestie??

Aha , jest tylko jeden klucz oryginalny Audi.

Jest błąd 00955

Edytowane przez blasterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blasterpl napisał:

Koledzy pomocy bo już na początku mi ręce opadają. Audi A4 B6 04r dziś kupione i powoli zaczynają wychodzić kwiatki. Pilot nie zamyka/otwiera auta (kluczykiem w zamku wszystko działa). Sprzedający twierdzi , ze tak się stało po jakiejś naprawie zamka w klapie bagaznika. VCDS blok 007 widzi pilota i widzi wciskanie przycisków. Przeprowadzalem procedure kodowania zgodnie z tym:

niestety bez rezultatu. Procedury specjalne również bez rezultatu. Co teraz , jakieś sugestie??

Aha , jest tylko jeden klucz oryginalny Audi.

Jest błąd 00955

Możliwa usterka pilota,posłuchaj czy nie lata w nim coś jak potrzesiesz. Czasami rezonatory kwarcowe odpadają z płytki.

A i sprawdź baterie ☺

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot wyglada na sprawny , gdy wciskam przyciski na pilocie to w VCDS  w bloku 007 zmieniają sie wartości co by wskazywało , ze sterownik w aucie "widzi" pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro tak się stało po naprawie zamku to odłącz ten zamek w klapie I sprawdź czy bez niego działa pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie zamka klapy nic nie dało.

Robi się coraz ciekawiej , jak zamknę auto kluczem i potem próbuje otworzyć z pilota to centralny nadal się nie otwiera ale zauważyłem ,ze po wciśnięciu przycisku na pilocie zaświeca się podświetlenie przycisku od awaryjnych (trójkąt nad radiem) :wacko:

Czy u was tez tak długo (ok.1min) świeci się ten trójkącik po zamknięciu auta? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, blasterpl napisał:

Czy u was tez tak długo (ok.1min) świeci się ten trójkącik po zamknięciu auta? .

tak, świeci się dłuższą chwilę. Czy akurat minutę nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blasterpl napisał:

Odłączenie zamka klapy nic nie dało.

Robi się coraz ciekawiej , jak zamknę auto kluczem i potem próbuje otworzyć z pilota to centralny nadal się nie otwiera ale zauważyłem ,ze po wciśnięciu przycisku na pilocie zaświeca się podświetlenie przycisku od awaryjnych (trójkąt nad radiem) :wacko:

Czy u was tez tak długo (ok.1min) świeci się ten trójkącik po zamknięciu auta? .

Odpal vcds i zrób test modułu komfortu,podczas testu będzie otwierał i zamykał zamki. Wykluczy lub potwierdzi to niesprawności modułu komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test modułu czyli test wyjść?  jeśli tak to robiłem . Czy jeśli podczas tego testu będzie uszkodzony jeden z zamków to będzie jakiś komunikat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blasterpl napisał:

Test modułu czyli test wyjść?  jeśli tak to robiłem . Czy jeśli podczas tego testu będzie uszkodzony jeden z zamków to będzie jakiś komunikat ?

Tak test wyjść,podczas testu nadsłuc**je się czy wszystkie zamki działają. Przy niesprawności któregoś powinien być błąd. Jeżeli podczas testu jest wszystko ok to moduł sprawny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A co powiecie na taki błąd. Po usunięciu wraca.

Address 46: Central Conv.       Labels: 8E0-959-433-MIN.LBL
   Controller: 8E0 959 433 AR
   Component: Komfortgerát T85    1512
   Coding: 06720
   Shop #: WSC 63351
   VCID: 817586079811
1 Fault Found:
00955 -  Key 1
            35-10 -   - - Intermittent

Kluczyk działa.

Edytowane przez maczownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chopaki takie dziwne zachowanie centralki po wymianie bateri w pilocie,pilot spasowany otwiera i zamyka szyby działają tylko ze...po wymianie tej bateryjki zdarza sie ze po wyjsciu z auta np na papieroska po chwili auto samo sie zamyka po paru min jak jestem w srodku po wyjeciu kluczyka ze stacyjki to sie nie zdarza tylko jak jestem na zewnatrz czy tak ma być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś kodowanie? Ja mam tak, że po zamknięciu auta, kiedy wrócę po coś to o ile nie włożę kluczyka w stacyjkę, to po zamknięciu drzwi po minucie same się ryglują. Nigdy nie miałem tak, że same się ryglowały jeżeli wcześniej nie zrobiłem tego ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Langista napisał:

Sprawdzałeś kodowanie? Ja mam tak, że po zamknięciu auta, kiedy wrócę po coś to o ile nie włożę kluczyka w stacyjkę, to po zamknięciu drzwi po minucie same się ryglują. Nigdy nie miałem tak, że same się ryglowały jeżeli wcześniej nie zrobiłem tego ręcznie.

To jest funkcja autouzbrajania po przypadkowym zdalnym odblokowaniu zamków. Tyle że zamki ryglują się po 30 sekundach od odblokowania (jeżeli w tym czasie nie otworzymy drzwi lub klapy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No by sie zgadzalo bo wtedy nie ruszam drzwi ani klapy nie polaczylem tych faktow i sprawdzilem teraz faktycznie tak jest tylko u mnie troszke wiecej niz 30 sekund. Tylko dlaczego to nie dzialalo na wczesniejszej padajacej bateri tylko po wymianie dziala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...