Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura kodowania pilotów centralnego zamka w A4 B6 i B7


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie baterii zawsze kluczyk się rozkodowuje, ale "niezapomina". Czy auto widzi kluczyk? Można to sprawdzić naciskając przycisk pilota w czasie kiedy jest uśpione. Powinien się wybudzić, podświetlić przycisk awaryjnych i włącznik świateł. Jednakże nie otworzy auta.

Pełne przywrócenie funkcjonalności pilota po włożeniu do stacyjki.

Pozostanie tylko jeszcze zaptogramować na nowo szyby.

Jeśli jednak pilotem nie wybudzisz auta sprawdź styki baterii.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy rozroznic dwie rzeczy... sterowanie radiowe i immobilizer. Do pierwszego potrzeba sprawnej bateri a aktywuje sie przez otwieranie auta w ustalony sposob (wkladka musi byc sprawna) a immo wkrzesimy np. vcds-em

Jak chcesz podjechac to odezwij sie na pw i sie ugadamy

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregiri sprwadziłem dzisiaj pilot który nie otwiera naciskając przycisk otworzyc podswietlenie się zapala ale nic po za tym ?czyli pilot działa tak ?ale czemu nie otwiera i nie widezi pilota kodując go vagiem jak pokazane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tez mam problem z drugim kluczykiem... jeden otwiera i zamyka normalnie a drugi nie:/...wymieniłem baterie.... próbowaliśmy go zakodować ale nie dało rady... na vagu normalnie wszystko działa jak się naciska kluczyk a samochód nie reaguje:/ co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie mam jak bo nie ma mnie w pl... jak wróce to oblukam co tam siedzi i jakie są nr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam wielki problem i próbowałem juz go rozwiązać na wiele sposobów i nic :( posiadam auto a4 b6 2002 rok sedan , nie dawno wymieniłem manetkę ze sterowaniem fis ale od avanta , wszytsko ładnie działa itp .

Jedyny problem od czasu wymiany manetki przestał działać centralny zamek spowodowane to było odłączeniem akumulatora podczas montażu manetki . od tamtej pory mecze się z zakodowaniem kluczyków robiłem juz na wszytskie sposoby : na dwa kluczyki , vagiem , byłem już dwóch elektryków , zmieniałem moduł komfortu, dokupiłem dwa kluczki , według vag coma piloty się kodują reagują , ale nie chcę otwierać auta z pilota , tylko i wyłacznie z klczyka działą centralny...... czy mogłem coś zepsuć podczas zmieninia manetki ?? już sam nie wiem , czy można wo gole stosować manetkę z avanta do sedana ? pomocyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj jeszcze zakodowac pilota tak:

Otworz auto, wsiadz, wsadz kluczyk do stacyjki, zalacz zaplon, nacisnij na kluczyku przycisk zamknij, nastepnie nacisnij przycisk otworz, wylacz zaplon. Powinno hulac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk A4 8Z0 837 231 D , moduł był 8e0959433 AS zmieniłem na 8e0959433 BC , myslałem ze to wina modułu dlatego zmieniłem. nie mam już pomysłów .... dzisiaj przy pomocy uzytkownika forum : Bart-S probowalismy cos poradzic i nic , chyba problem tkwi gdzies coś w instalacji bo nie ma innego wytłumaczneia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam 3 kluczyki - wszystkie otwierają moje auto za pomocą zamka, ale jeden z nich po przekręceniu zapłonu powoduje, że na liczniku pojawia się napis SAFE - rozumiem, że jest on niezakodowany z IMMO licznika. Planuję sprzedać ten kluczyk, ale proszę o instrukcję, jak ten konkretny pilot usunąć z mojego centralnego zamka, bo jestem w tym zielony. Mam kabel i VAG.

PS. Zauważyłem, że grot w kluczyku powoduje napis SAFE, a nie płytka w nim zawarta - to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne bo transponder jest przy grocie a nie plytce. Safe czyli nie zakodowane immo.

A pilota mozesz usunac nadpisujac go swoim kluczem. Wczesniej jednak zbacz w vagu na ktorej pozycji jest zakodowany w MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne bo transponder jest przy grocie a nie plytce. Safe czyli nie zakodowane immo.

A pilota mozesz usunac nadpisujac go swoim kluczem. Wczesniej jednak zbacz w vagu na ktorej pozycji jest zakodowany w MK.

A zrobisz mi to na spocie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam audi a4 b7 2.0 tdi silnik BRE

problem jest z centralnym zamkiem. z klucza zamyka i otwiera wszystko a z pilota nic. kupilem nowa baterie i wymienilem. posiadam ori vcds-a wiec kanal 46 modul komfortu - dopasowanie - kanal 21 - odczyt - 00 by wykasowac zapisane piloty i od nowa 46 komfort - dopasowanie - kanal 21 - odczyt - wartosc nowa 1 - bo mam jeden pilot - test - niciskam na pilocie otworz - vcds podaje rozpoznano - zapisz... w teorii powino dzialac wiec zamykam wszystko i testuje zamykam otwieram z pilota i nic sie nie dzieje. z klucza wszystko dziala poprawnie zamyka otwiera drzwi domyka szyby i otwiera. ponownie vcds 46 komfort wartosci mierzone grupa 7 i tutaj przy nacisnieciu poszczegolnych przyciskow na pilocie podaje pozycje zapisanego klucza i komende czyli jesli dobrze rozumiem moduł widzi i rozmie klucz pytanie czemu nie chce dzialac??? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...