Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Telepanie silnikiem na ciepłym.


michcio1985

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem z AWX, że po rozgrzaniu już od ok 70st. silnik zaczyna telepać jakby mu wypadał zapłon na jednym cylindrze. Nie dzieje się to cały czas tylko ma takie napady. Ogólnie pali zimny i ciepły na dotyk, chodzi równomiernie , nie kopci, ma moc ( w żadnym zakresie obrotów nie przerywa), tylko to kołysanie na wolnych. Korekcje i bipy nie najlepsze ale w normie. Gdyby to była zużyta któraś z pompek byłoby to cały czas , a tak raz jest, przejdzie to znowu się pojawia. Moje podejrzenia schodzą na wiązkę od pompek, czy moglibyście coś konstruktywnie poradzić ? Może ktoś wymieniał i mu pomogło, jakie objawy były itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem, nic nie pokazuje nadzwyczajnego. Bipy są takie same, a korekcję wzrastają na najgorszym do ok -+1mg i pływają między pompkami. Nie ma tak że któraś odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michcio1985 napisał:

Robiłem, nic nie pokazuje nadzwyczajnego. Bipy są takie same, a korekcję wzrastają na najgorszym do ok -+1mg i pływają między pompkami. Nie ma tak że któraś odstaje.

No to nie powinno telepać :decayed:

Na pewno sprawdzałeś w momencie gdy telepało ?

Bo jak akurat nie telepało to korekcje musiały być w miarę  OK..:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzalem, wzrastają korekcje i pływają różnymi wynikami po wszystkich czterech pompkach. Dzisiaj rano po 24h stania i przymrozku -4st.C odpalił od strzała i chodził równiutko puszczając bardzo delikatną chmurkę dymu. Mam ten samochód od 2 tyg także go nie znam? to musi być jakaś głupota, jak będę miał więcej czasu zrobię logi zaraz po odpaleniu na zimnym i potem po nagrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano odpaliłem auto z kompem, nie mam zrobionego loga bo nie bylo na to czasu. Ale... Korekcje w gr 13 1cyl.-1.2 , 2cyl +1.8 , 3cyl. +0.3, 4cyl. -0.3, zaś bipy nie przekraczały + 10 tylko na drugim cylindrze pokazywało 15-20. Co ciekawe po ok minucie pracy silnika korekcja na 2 cylindrze zeszła w ciągu zaledwie kilku sekund do +0.4. coś trochę odstaje od reszty ta jedna pompka, ale chyba nie dzieje się nic zlego.

Drugą sprawą jest egr, zrobiłem Basic Settings, i gdy podwyższyło obroty silnik zaczynał znajomo telepać i leciał gęsty dym z rury. Powtórzyłem to 3razy i za każdym razem tak samo. Przy podniesieniu obrotów z nogi do ok 1,5tyś wszystko było ok . Także EGR psuje pracę silnika , tylko w jaki sposób? Podczas swojej pracy przycina grzybek?Zacina się i puszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi korekcjami jest nie halo, ich suma wynosi plus 0,6 a powinna być około zera ( +/- 0,1 ).

Niemniej jednak dolne uszczelnienie pompki na drugim cylindrze się kończy .

Z egr-em prosta sprawa , jak jest otwarty to silnik dostaje ciepły ładunek zasilający cylindry ( pomieszane powietrze z gorącymi spalinami ) i pracuje równo, jak dostaje tylko zimne powietrze to mu zapłony pewnie wypadają ....

Sprawdź świece żarowe czy są sprawne, w AWX-ie ECU nie kontroluje ich sprawności a ta jest ważna przy zimnym silniku. 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem logi ale mam kłopot z ich wstawieniem tutaj. Może jutro mi się uda. Z korekcjami może coś poknocilem pisząc z pamięci, ale proporcje widać. Z logowalem od zimnego poprzez średnio nagrzany i nagrzany. Zauważyłem że: 

-w grupie 18 nie dzieje się nic, są same zera po dodaniu gazu 4 i dalej zero, także w porządku 

-bipy na 1i2 pompce rosną w temperaturze 60-70 st. do 50 potem zaczyna spadać i oscyluje w granicy 10-20.

-podczas trzęsawki przepływ powietrza zaczyna zmieniać wartość o amplitudzie 100mg(nie mało wg. mnie)

-korekcje, podczas trzęsawki wartość z pierwszego cylindra -1,8 wędrują w kierunku 0 lub na delikatny + kosztem 4cyl na którym idzie proporcjonalnie w plus. 2i3cyl nie wykazuje większych wachań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylindry na których korekty dochodzą w okolice dwóch na plusie a w innych warunkach ( np. temperatura silnika ) się zmniejszają to na bank mają problemy z dolnym uszczelnieniem tych pompek .

I to jest powodem telepania silnikiem, jak korekty dojdą do +3 to dopiero będzie jazda ....:D

Szukaj dobrego fachowca do ich wymiany , robiąc to samemu lub dając do zrobienia komuś kto nie ma w tym temacie doświadczenia to efekty potrafią być gorsze niż przed wymianą ....:whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic jak tak to zadziałam sam, jak spierdolę to poszukam mechera..czym najlepiej wygładzić zadziory które na bank tam są i nie są małe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michcio1985 napisał:

No nic jak tak to zadziałam sam, jak spierdolę to poszukam mechera..czym najlepiej wygładzić zadziory które na bank tam są i nie są małe??

Ja ostre ranty skrawam szaberkiem ( trójkątny pilnik zeszlifowany na narzędzie skrawające ).

Z takiej obróbki powstają wiórki, łatwe do usunięcia,  a nie pył aluminiowy i korund z papieru ściernego , który może przedostać się do wnętrza pompowtryskiwaczy ...

A co do spie***lenia to jak Ci bardzo dobrze z tym pójdzie,  to kolejna naprawa może być już nieopłacalna ....:decayed:

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boje się w tym wszystkim dużych zadziorów i jajowatych gniazd pompek. Jak porządnie mnie wszystko wqr..wi , to zapodam głowicę z tulejami robionymi. Ciekawe warte to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że blado to widzę :P

Do tej roboty potrzebny jest benedyktyński spokój i absolutnie żadnego pośpiechu...:decayed:

Z tego co widzę to jeszcze nie zacząłeś a już jesteś poddenerwowany :whistling::D

Temat trzeba wziąć spokojnie , Jak wymiana uszczelnień nie pomoże to dopiero można brać pod uwagę wymianę czapki.

Tylko muszą być ku temu przesłanki .

Auto jeździ , nie musisz się mocno spieszyć , szukaj spokojnie fachury co Ci to ogarnie :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doginałeś wsuwki we wtyczkach ? ? ? przeczyściłeś bolce na pompkach ? 

Taki szarpnięcie może tez powodować EGR, można by zaślepić na probę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doginałem, weszły bardzo ciasno, konektorów nie przeczyścilem. Na koniec dnia zaslepiłem egr, ale już nie sprawdzałem, bo trzeba zagrzać do 70st.  wtedy najbardziej jest odczuwalne. 

Dlaczego bipy wzrosły? Czy to wina konektorów lub wiązki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły na plus czy na minus? 

Zrób też te logi... 

13+023 jak zimny rano i jak rozgrzany, najlepiej jakbys szarpanie złapał... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...