Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczelny dv


tomek3815

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny post dotyczacy problemów z doladowaniem w moim AVJ

Auto po mapie, pompuje 0,9bara

Wymieniłem swego czasu (moze 4 mies temu) dv na nowy oryginalny,

Problem polega na tym że coś syczy/gwiżdże podczas pompowania cisnienia przez turbo, dodatkowo turbo wstaje już przy około 2300obr/min po czym zrzuca cisnienie nagle lekko poniżej zadanego a dalej już się równa i trzyma do  końca, jednak czuć wyraźny ubytek mocy na poczatku, co ciekawe najbardziej podczas lekkiego przyspieszania a nie z butem w podłodze,  jest tez nowy n75 oryginał, gryszka wg ustawiona tak ze zaczyna sie uchylac przy 0,3 bara i niżej nie da sie zejść bo wg zostaje luźne jakby gruszka "za twarda", klapka w pełni otwarta przy około 0,55

 i teraz najważniejsze pytanie, podczas próby szczelnosci dolotu od samego filtra jest perfekcyjnie szczelny (przed turbo i za turbo cisnienie jednakowe więc na dv nie działa siła) ale jak podam cisnienie zaraz za turbiną to jak by dv nie zamontować to przy 0,4bara zaczyna przepuszczać cisnienie do tipa..

Poza tym wszelkie metody sprawdzania dv czyli zatykanie króćca wciskanie grzybka itp wskazują że niby sprawny, a jednak chyba nie do końca 

Edytowane przez tomek3815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam podobne odczucie ze przy lekkim przyspieszaniu jak juz dmucha turbina to przy 2,3-2,4k obrotów jest takie uczucie jakby doładowanie lekko spadało na ułamek sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może regulacja boostu przez tunera jest nie do końca taka jak ma być. Kiedyś miałem klienta który miał problem po mapie z over boostem na 1.2 bara przy lekkim przyspieszaniu i tez myślał że mu spada doładowanie a problem był w drugą stronę bo miał przeładowanie a potem normowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny efekt winą było za wysokie ciśnienie dla dv który w okolicach 3-3.5tys obrótow się otwierał  było to czuć bardziej na wyższych biegach. Z tego co pamiętam ''zwykla'' dv trzyma 0.7-0.8bara musisz ją wymienić na regulowana. Jak masz kompresor to możesz w łatwy sposób sprawdzić przy jakim ciśnieniu się otwiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy 06a145710h febi po tygodniu użytkowania wylądował na półce nie dawał rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kupić ori. Ponoć z zamienników jeszcze vaico daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...