Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doświetlanie zakrętów B7


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie jest kilka tematów tej sprawie ale bark konkretnej informacj pytanie czy da to się zrobić doświetlenie zakrętów w b7 2006 (mam ksenony drl i clh  Mam serwotronik kiera multi bogata wersja )bez dokupywania nie ori modułów z chin czy allegro? Jeśli nie trzeba zrobić by to zadziałało bo chciał bym pruc instalacji bardzo chcialbym rozkminic temat raz na zawsze pozdrawiam colak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zewnętrznego modułu nie ma opcji włączyć doświetlania zakrętów. Niestety ta "platforma" tego nie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś sugerował dokupić? Dużo rzezby z podlaczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, colak napisał:

A co byś sugerował dokupić? Dużo rzezby z podlaczeniem?

Na forum było już poruszane (bodajże przez @ElectricShock) ze halogenki w naszych autach świecą zbyt wąsko by skutecznie doświetlać zakręty. Taki bajer wizualny bedzie najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym ale uważam że to fajny bajer . To co jest na allegro co zapala się gdy kierunek się włączy to lipa wg mnie szkoda psuć instalacji fabrycznej myślałem że jest fabryczny moduł p&p ktory wpinam sobie w ori zlacza i dzialA ewentualnie vag coś przestawic . A to co zapala im się jak skrecaja kierownica jak oni to robia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, colak napisał:

A to co zapala im się jak skrecaja kierownica jak oni to robia?

W innych vagach(a3 8p i nowsze),odczyt z czujnika skrętu poprzez can idzie do bordnetza(mce).

Na starej platformie b6 nie działa,na b7 poprzez licznik idzie coś wymodzić z dodatkowym modułem,chyba @kamil-vag miał taki moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ale działał tylko z licznikiem B7, jak wróciłem na licznik B6, przestało, moduł to Tytan DS454. Działał spoko, podłączenie łatwe, i konfiguracja przez PC, teraz @lewiatan1989 go używa w B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil A ja to wpinales skąd wiedziałeś gdzie dany kabel wpiac? Ta instrukcja nie jest jasna rozumiem że dodatkowo samemu modul trzeba zaprogramować za pomocą pc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy nie jasna? 

Na wejście zasilanie i cany, na wyjście halogeny i ma działać ? wszystko jest przy MCE. Z doświadczenia powiem tyle, że warto zasilanie dać po włączeniu świateł, tak żeby doswietlalo rzeczywiście po zmroku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.FACEBOOK.COM

Audi A6 C6 - doświetlanie zakrętów przy pomocy halogenow - funkcja realizowana dodatkowym modułem, pełna funkcjonalność z czujnikiem zmierzchu, z...

W A4 B7 montuje takie same moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaual Ty montujesz takie rzeczy troche daleko mam do ciebie i to jest efekt na module  Tytan DS454 jest z tym jakiś problem przy montażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyżej Ci już koledzy napisali w B7 ten moduł działa po kącie skrętu więc możesz śmiało założyć, instalacja jest dosyć prosta i nie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pogadam że sprzedawca jeśli bym kupił mogę liczyć   na waszą pomoc z podłączeniem? Tylko muszę się zastanowić czy w to wchodzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się wpiąć, nawet spinkami jak nie masz umiejętności lutowania, w przewody wchodzące/wychodzące z MCE. Ale żeby to miało ręce i nogi, to żeby załączało się razem z mijania warto dać napięcie z mijania tylko jako wyzwolenie cewki przekaźnika, a moduł zasilić np z ACC (IGN+) lub stałego plusa śrub za pedałami. Żeby nie obciążać za bardzo jednego wyjscia mijania... @lewiatan1989miał nawet chyba schemat co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

Tu masz schemat jak to jest podłaczone u Kolegi @lewiatan1989 z tym że u niego był wtedy MCE w wersji Low. Nie wiem jak jest u CIebie? jeśli LOW to masz opis, a jeśli HIGH to masz halogeny sterowane przez MCE choć jak dobrze pamiętam to Piny w kostce na słupku A (przy nogach kierowcy) są w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chlopaki pomyślę ale z elektryka trochę cienki jestem  narazie walczę z covid 3 tydzień  może komuś się przyda muszę skontaktować się ze sprzedawcą jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...