Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupiłem kradzione auto od autoryzowanego dealera?!


prostacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.Zwracam się o pomoc,być może jest tu ktoś kto mógłby mi podpowiedzieć co najlepiej w mojej sytuacji zrobić
Opiszę po krótce jak wygląda sprawa.
Ok.2miesiące temu kupiłem wymarzoną A6.Zakupu dokonałem u autoryzowanego dealera jako auto używane z programu das welt auto.Dziś do drzwi zapukała Policja z wiadomością,że zabierają auto bo widnieje one od 2019r.w Niemczech jako "utracone".Dodam,że auto było już zarejestrowane w Pl przez poprzedniego właściciela(od 2018r.) jak i następnie przezemnie.
Przed kupnem wykupiłem raport DNA i wszystko ok.Auto posiada komplet dokumentów i kluczyków jak również było sprawdzane przed zakupem przez dealera.
O co tu chodzi??
Pozdrawiam i liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co sprawa jest świeża więc zgłębiają temat.Odpowiedział tylko żebym się nie martwił bo jestem stroną trzecią,że oni to auto też sprawdzali i było ok i że na to jest ścieżka żeby to załatwić jutro mają się odezwać.Masakra nigdy bym się tego nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 lat temu miałem taka sama sytuacje, po 1.5 roku oddali auto :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dali ciała przy kupnie. Nic się nie martw. Będzie im zależało na tym żebyś nie poniósł strat przy tym. Będzie to leżało w ich interesie żeby sprawa nie była nagłośniona. Jak centrala VW w De się o tym dowie, że w ich imieniu sprzedają skradzione pojazdy z miejsca licencje stracą. Będą więc łożyli starań by sprawę załatwić polubownie. Szoda, że musiałeś czegoś takiego doświadczyć. Głowa do góry i czekaj jak się rozwinie. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dev napisał:

25 lat temu miałem taka sama sytuacje, po 1.5 roku oddali auto :facepalm:

Też u oficjalnego dealera?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Też u ofizjalnego dealera?

tak w Hamburgu, audi 80 tdi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prostacz napisał:

Pocieszyłeś mnie,mam nadzieje,że tak się to potoczy.Najgorsze jest to,że oboje z żoną pracujemy,mamy dwójke małych dzieci a zostaliśmy bez auta.Nikogo to oczywiście nie interesuje jakby to nasza wina była.

masz dokumenty, policja zna scieżkę jaką auto trafiło w Twoje rece wiec nie ma co sie tutaj przejmowac

gorzej ze bez auta człowiek jest

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prostacz napisał:

Pocieszyłeś mnie,mam nadzieje,że tak się to potoczy.Najgorsze jest to,że oboje z żoną pracujemy,mamy dwójke małych dzieci a zostaliśmy bez auta.Nikogo to oczywiście nie interesuje jakby to nasza wina była.

No współczuje. Jak jutro do Ciebie oddzwonią poproś grzecznie o samochód zastępczy. Może Ci coś dadzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiaudi napisał:

Bierz prawnika, bo bedziesz dlugo czekac

najpierw trzeba sie dowiedziec jaki status ma to auto

w jaki sposób zostało utracone, kto wziął kase z ubezpieczenia itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnika w każdym razie można zatrudnić ale najpierw odczekałbym co tamta strona powie. Jak wywalisz im od razu z prawnikiem mogą powiedzieć proszę bardzo i w tedy może to dopiero potrwać. Jestem zdania, że na początek nie ma co szumu robić. Zawsze można go później aktywować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiaudi napisał:

Bierz prawnika, bo bedziesz dlugo czekac

Nareszcie rozsądna rada. 

Też tak myślę.

Nie liczyłbym, no właśnie na co...? Tu w grę wchodzić może zbyt wiele scenariuszy.

Wizyta u adwokata(z innego miasta, niż tam gdzie dokonałeś zakupu) jest w tej sytuacji jak najbardziej wskazana (niezbędna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Problem jest niestety duży. Oczywiście jesteś na wygranej pozycji, ale rozwiązanie sprawy poprzez sąd zajmie dużo czasu. Wczytaj się dokładnie w szczegółowe warunki DWA, a jeśli ich nie dostałeś, to poproś na maila.

Spróbuj "dogadać się" z dilerem, żeby między tobą a dilerem było wyjaśnione jak najszybciej, a dalej niech sobie diler w sądzie walczy o swoje.

Jak chcesz, wyślij mi swój numer na priv, przechodziłem podobny temat niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Jak wywalisz im od razu z prawnikiem mogą powiedzieć proszę bardzo i w tedy może to dopiero potrwać.

Prawnik przedstawi pokrzywdzonemu (prostacz) jego sytuację w świetle prawa, podpowie ewentualne działania.

Myślę, że właśnie wiedza dealera, co do tego, że pokrzywdzony nie jest/nie działa sam, byłaby wskazana. Telefon/wizyta prawnika u delera "w celu zasięgnięcia info"  da, według mnie, same pozytywy. Oczywiście nie można od razu wyciągać szabelki. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki co poczekam co jutro powie dealer oraz policja bo mam złożyć zeznania.Żeby nie było,że jeszcze mnie o pasertwo oskarżą??? Z tego co mówił policjant mojej żonie bo ja byłem w pracy to chyba sami nie wiedzą.Podejrzewa,że ktoś mógł w DE nie spłacać leasingu i je sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...