Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona zwrotnica - co polecacie?


Mirek_miarka

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu uderzyłem przednim kołem z dużą szybkością w krawężnik. Niestety okazało się, że zwrotnica jest pęknięta. Nie chce kupować używki, ale w oryginał też nie chcę inwestować. Nie wiem ile jeszcze nim pojeżdżę. Co polecacie w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w niczym i może masz rację, że jak dobra używka to można zakładać . Jednak wolałbym założyć jakiś zamiennik w rozsądnej cenie . Mechanik w sumie też doradza mi używkę jeśli nie chce wydawać za dużo ...sam już nie wiem w którą stronę pójść ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 20:36, indyczes napisał:

Jeśli używka z pewnego źródła to w czym problem? 

I tu jest problem. Skąd prwność, że z dobrego źródła? Może pochodzi z rozbitka i ma już jakieś mikro pęknięcia albo inne wady czego "na oko" nie widać. To jest odlew a nie stal że może być lekko skrzywione. To pęka po prostu. 

To jest zwrotnica, jak Ci strzeli w czasie jazdy przy 130 km/h bo kosztowała 200 zł mniej niż dobry zamiennik to inaczej na sprawę spoglądać będziesz. 

Używane części można wstawiać ale takie, które nie decydują o tym czy być albo nie być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu komentarza wyżej utwierdziłem się , że nie będę zakładać używanej zwrotnicy . Skusiłem się na zamiennik bodajże marki skv . Założone , jeździ , nic się nie dzieje , zobaczymy jak długo . Mam nadzieje , że do zmiany auta  wytrzyma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...