Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zrobić adaptację klimatronika


tommy24

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ogrzewaniem. W aucie jest zimno praktycznie przez pierwsze 20-30 minut jazdy, dopuki silnik nie osiągnie 90° z z nawiewów wieje zima. Wymieniłem termostaty ale niestety nie pomogło. Wczoraj próbowałem zrobić adaptację klimatonoka według info jakie udało mi się znałeś w necie ale niestety nic nie wskórałem. Może ktoś ma pomysł co robię nie tak? Zamieszczam filmik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakiego oprócz kanałów, podających dane nastawników, można przeprowadzić proces adaptacji. W poszukiwaniu inicjacji procesu pominąłeś, będąc w Basic Settings, okienko w prawym górnym rogu ON/OFF/Next.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeprowadzaj adaptacji bo Ci błąd wyskoczy jak źle przeprowadzisz. 

Ja sprawdzę zaraz w których blokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W measuring bloks w dolnym lewym rogu jest opcja "back to basics settings" ktora u mnie jest nie aktywna. Jesli ręcznie wejdę do "Basic settings" i ręcznie robię on/off/next to robi niby testy ale nie wiem czy wróci w ten sposób do ustawień podstawowych/fabrycznych ? Klimatronik po ustawieniu na auto a temperaturę na HI bardzo słabo dmucha i na pewno nie gorącym tak jak powinno wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dmuchał bo temperatura w kanałach nawiewu jest niska. Zacznie dopiero dmuchać jak silnik osiągnie temp. albo gdy elektryczna nagrzewnica się nagrzeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie będzie dmuchał bo temperatura w kanałach nawiewu jest niska. Zacznie dopiero dmuchać jak silnik osiągnie temp. albo gdy elektryczna nagrzewnica się nagrzeje. 

Nawet gdy temperatura podchodzi pod 90° C to nie grzeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/25/2020 at 10:55 AM, Muskel1 said:

Nie przeprowadzaj adaptacji bo Ci błąd wyskoczy jak źle przeprowadzisz. 

Ja sprawdzę zaraz w których blokach. 

Witam , zrobiłem właśnie ten błąd , chciałem przeprowadzić adaptacje i wywala mi błąd 03023 brak adapt. klima się nie włącza , jak poprawnie przeprowadzać adaptacje ? Dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Muskel1 said:

 

Dzieki za filmik , widzieli go . Zrobiłem poprawienie procedurę jak ross-tech  mówi . Klapy wydają się adaptować tak jak  mówi ten gość  . Kanał 003 startuje jak on mówi ze miga itp. Czuć ze chłodne powietrze leci po około 2min  w bloku 1 jest ze wykonane,  a na 2,3,4 N/A i klimatronik  się wyłącza. Błąd zostaje . Coś złe robię czy co. Już kilka razy robiłem i nic . Może być ze za gorąco jest ? wczoraj było u nas 40 . Może być ze za mało czynnika jest ? 
przypomne ze wszystko działało Ok do momentu jak paluchów nie sądziłem i nie popierniczyłem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. nie ma znaczenia. Nie wiem dlaczego adaptacja nie powiodła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 08:52, tommy24 napisał:

Mam problem z ogrzewaniem. W aucie jest zimno praktycznie przez pierwsze 20-30 minut jazdy, dopuki silnik nie osiągnie 90° z z nawiewów wieje zima. Wymieniłem termostaty ale niestety nie pomogło. Wczoraj próbowałem zrobić adaptację klimatonoka według info jakie udało mi się znałeś w necie ale niestety nic nie wskórałem. Może ktoś ma pomysł co robię nie tak? Zamieszczam filmik 

U mnie jest ten sam widok. Chcę zrobiv adaptację i nic. Zastanawia mnie błąd REDIR FALL na górze. Na forum Ross techu ktoś napisał, że to kwestia wersji językowej softu samochodu czy u mnie niemieckiej. Niestety działając na klonie, Ross tech  nie pomoże. Udało Ci się do czegoś dojść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na crakowanym VCDS trzeba mieć właściwą etykietkę do sterownika HVACa inaczej ma się pecha i trzeba oryginał bądź udać się do dobrego warsztatu.

Bez etykietki nie zaadoptuje żadnego silniczka i nie zrobi też nastaw podstawowych.. odczyta tylko błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Mam oryginalny vcds.

Jasne, ale autor tego wątku już nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...