Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ma zasysac korek?


miszaq92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wszędzie są różne odpowiedzi, a 0 konkretów. Czy korek na odpalonym silniku po odkręceniu powinno zasysac lekko czy nie? Jedni piszą że tak, inni że to uszkodzenie silnika. Jak jest naprawdę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie podciśnienie musi być ze względów ekologicznych bo te opary mają być zasysane i doprowadzane do komory spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przem8 napisał:

A w tfsi nie jest na odwrót? 

No nie wiem, chyba nie.....z tego co się orientuję to ponoć w "fałkach" jest inaczej z tym diagnozowaniem natomiast "rzędówka" ma mieć jak napisałem, gdzieś m.in kiedyś doczytałem info w tej kwestii.

Dla potwierdzenia u mnie po odkręceniu korka i zostawieniu go luzno we wlewie podskakuje bez jakiegokolwiek zasysania jak napisałem (wszystko sprawne,drożne z układem przewietrzania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8 i 2.0 tfsi na biegu jalowym w silniku ma byc podcisnienie, musi "zasysac" korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrzejK. napisał:

No to czegoś nie wiem....

Czym to jest spowodowane, bezpośrednim wtryskiem?

"Odmowaniem" silnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych obrotach w tfsi podcisnienie ktore jest w kolektorze ssacym jest rowniez w silniku. Jesli odkrecimy korek wlewu oleju lub zaslepke to silnik zaczyna sie dlawic.. poprostu zasysa za duzo powietrza przez nieszczelnosc ktora "powodujemy" i tak ma byc w tfsi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko powinno zasysać korek i jest to normalne zjawisko. Jak zdejmiesz korek to silnik zaczyna się dławić i to tez normalne. Szukałem w tym temacie kiedyś odpowiedzi i jest to spowodowane umieszczonym separatorem oleju za przepustnicą. Mam silnik na wtrysku Common Rail i tak samo się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jeździ peugotem 207 1.4 i 2011 r.i powiedziałbym że korek mocno wciąga.Pojechałem do mechanika który zajmuje się żabojadami i powiedział że jest ok.Nie dało mi to bo też myślałem że korek powinien lekko podskakiwać ale dopiero uwierzyłem jak w takim samym peugocie też korek mocno zasysał.

To chyba wszystko zależy od tego jak jest rozwiązane odpowietrzenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...