Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza wokół okna


Krzysiek_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zauważyłem że wokół lewego okna bagażnika zaczyna mi się pojawiać rdza. Jest ona wokół górnej listwy.  Nie wiem co o tym myśleć, bo jak się patrzy z boku (tak zrobiłem fotki) to widać tą rdzę, ale jak przyjrzałem się głębiej tzn. poświeciłem latarką to tam rdzy nie ma. Tylko ten fragment co na zdjęciach. Wygląda to na nalot czy takie pęknięcie lakieru i to rdzewieje. Co o tym myślicie? Po prawej stronie auta w tym samym miejscu nie ma ani grama a z lewej takie coś. 

20201127_142604.jpg

20201127_142608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odparzony ze starości ocynk albo faktycznie drobna korozja, jakby nie patrzeć auto ma 18 lat i miało prawo. Trzeba oczyścić, zrobić zaprawkę i się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że autko ma 18 lat i mają prawo się pojawiać takie rzeczy. Dziwi mnie tylko, że ta korozja czy nalot pojawił się na wierzchu a tam głębiej jest czysto. Da radę takie coś naprawić bez wyciągania szyby ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 16:26, Krzysiek_K napisał:

Wiem, że autko ma 18 lat i mają prawo się pojawiać takie rzeczy. Dziwi mnie tylko, że ta korozja czy nalot pojawił się na wierzchu a tam głębiej jest czysto. Da radę takie coś naprawić bez wyciągania szyby ? 

Żeby było dobrze oczyszczone lepiej wyciąć szybę, to nie jest straszna operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś przyjrzałem sie temu blizej i delikatnie przejechalem po tym rdzawym czyms nozykiem i okazalo sie ze to sie luszczy tzn. odchodzi to rdzawe cos i pod tym jest normalnie lakier. Czy to bezbarwny odchodzi ? Jest sie czym martwic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wszystkie szyby mają ten sam rocznik. Może ta była kiedyś wycinana i uszkodzili przy wymianie powłokę lakierniczą. Tym bym się najmniej martwił, przednie nadkola, tam sobie sprawdź bo ruda tam lubi się zagnieżdżać. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud to na pewno nie jest. Szyby mają wszystkie ten sam rocznik. Dziś zauważyłem, że ta linia tego nalotu idzie od tej szyby bagażnika, przez tyle lewe drzwi do połowy drzwi kierowcy. To wygląda jakby lakier bezbarwny dostał jakichś mikropęknieć czy coś i w tym miejscu robi się ten rdzawy nalot, który jak pisałem wcześniej przy przejechaniu nożykiem odpada i się łuszczy. Nie wiem co o tym sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...