Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zerwane tuleje tylnych sanek


szpakuziom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu kupiłem używane tylne sanki, bo moje były walnięte. Zamontowałem je, ale nie wymieniłem tulei pływających, przejechałem z 2000km i zaczęło coś stukać w tylnym zawieszeniu. Zajrzałem pod spód i zauważyłem, że zerwały się dwie tuleje przednie. Czy to możliwe, że padły dwie na raz, czy wadliwe sanki? Czy wymiana na aucie wchodzi w grę, czy trzeba opuszczać na dół wszystko?

20201127_215635.jpg

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś używane więc stan mógł być różny.

Jak już się zerwały to możesz wymienić na aucie. odkręcasz śrubę, wywalasz środek tulei i brzeszczotem rozcinasz to co zostało żeby wyjąć (to jest aluminium więc łatwo idzie) wprasować nową można za pomocą śruby i jakiegoś płaskiego docisku dopasowanego do średnicy zewnętrznej (jak dobrze pamiętam to 80 albo 90 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaTeo85 napisał:

kupiłeś używane więc stan mógł być różny.

Jak już się zerwały to możesz wymienić na aucie. odkręcasz śrubę, wywalasz środek tulei i brzeszczotem rozcinasz to co zostało żeby wyjąć (to jest aluminium więc łatwo idzie) wprasować nową można za pomocą śruby i jakiegoś płaskiego docisku dopasowanego do średnicy zewnętrznej (jak dobrze pamiętam to 80 albo 90 mm)

Super, dzięki za odpowiedź. Jeszcze mam jedno pytanie. Szukam tulei lema i nie mogę ich znaleźć, wszędzie napisy niedostępne itd. na Allegro ich też nie ma, lub złe hasło wpisuje. Może wycofali je z produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Dokładnie Lem wycofał je w maju 2019. Szukaj coś innego np meyle.

 

25 minut temu, szpakuziom napisał:

Pytanie czy będą dobre, jeżeli chodzi o komfort, prowadzenie itd?

Zadzwoniłem do ASO VW wrocław i są dostępne na zamówienie 187zł za sztukę o dziwo... Numery to: 8E0505145AP 8E0505145AR na przód i tył. Nie wiem, czy gościu mnie dobrze zrozumiał. Zamówiłem już je.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa cena bo w ASO 187 kosztuje (może nie uslyszałeś dobrze) i pewnie z Niemiec idą bo w Polsce nie ma.

Edit. Tych AP nie ma w Polsce, natomiast AR są 2 w Poznaniu.

Meyle jakościowo jest ok, wiadomo Lem robił na pierwszy montaż, ale skoro nie ma Lema trzeba szukać coś innego. Te gumy nie będą miały jakiegoś większego wpływu na komfort.

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MaTeo85 napisał:

Ciekawa cena bo w ASO 187 kosztuje (może nie uslyszałeś dobrze) i pewnie z Niemiec idą bo w Polsce nie ma.

Edit. Tych AP nie ma w Polsce, natomiast AR są 2 w Poznaniu.

Meyle jakościowo jest ok, wiadomo Lem robił na pierwszy montaż, ale skoro nie ma Lema trzeba szukać coś innego. Te gumy nie będą miały jakiegoś większego wpływu na komfort.

Tak, źle zrozumiałem. 187zł za sztukę. Jadę do ASO, może jakaś zniżka będzie :) Jak nie, to pozostają meyle. Trochę cena zaporowa 750zł za 4 tulejki. Tak samo mi powiedział w ASO, że 2 są w poznaniu, a dwie na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń ewentualnie do kolegi @dzik może coś tam jeszcze wygrzebuje z Lema. Ja kiedyś od niego brałem w zeszłym roku jak dobrze pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że jeśli chodzi o Meyle to brać Meyle HD ! Niby 2 literki ale różnica w jakości produktu znacznie wyższa od zwykłego Meyle. Seria HD jakościowo na prawdę na godnym poziomie co oryginał / Lemforder jeśli chodzi o części zawieszenia, serio. Nie robię żadnej reklamy, piszę tylko co uważam. Więc jeśli nie możesz nigdzie kupić tulei Lema to bierz Meyle HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Zadzwoń ewentualnie do kolegi @dzik może coś tam jeszcze wygrzebuje z Lema. Ja kiedyś od niego brałem w zeszłym roku jak dobrze pamiętam :)

 

 

Ok dzięki wielkie, trochę się pospieszyłem, bo zamówiłem już w ASO dwie przednie, ale i tak oglądałem później na podnośniku, to z tymi tylnymi też nie ciekawie, dlatego skorzystam

 

6 godzin temu, pawlo_SL napisał:

Dodam tylko że jeśli chodzi o Meyle to brać Meyle HD ! Niby 2 literki ale różnica w jakości produktu znacznie wyższa od zwykłego Meyle. Seria HD jakościowo na prawdę na godnym poziomie co oryginał / Lemforder jeśli chodzi o części zawieszenia, serio. Nie robię żadnej reklamy, piszę tylko co uważam. Więc jeśli nie możesz nigdzie kupić tulei Lema to bierz Meyle HD.

Dzięki za radę, może się przydać w ostateczności :)

 

Tak to wygląda:

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam od siebie dla potomnych. Jak kupowałem kiedyś dla siebie tulejki sanek tył to dwie dostałem Lemfordera i dwie Febiego gdzie w środku pudełka też był Lemforder.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tym tulejom nie dolega .... one tak wyglądają po montażu sanek do auta. Jakby się zerwały to pociekł by z nich olej. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 13:07, soul87 napisał:

Nic tym tulejom nie dolega .... one tak wyglądają po montażu sanek do auta. Jakby się zerwały to pociekł by z nich olej. 

Hmm, no to już nie wiem, w sumie jeszcze ich nie wymieniłem, ale już kupiłem Ori. Mają byc aż takie luzy? Na filmiku nie wygląda to aż tak strasznie, ale na żywo trochę gorzej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 09:20, Yarokot napisał:

Tak dodam od siebie dla potomnych. Jak kupowałem kiedyś dla siebie tulejki sanek tył to dwie dostałem Lemfordera i dwie Febiego gdzie w środku pudełka też był Lemforder.

Jak będę w hurtowni, to popatrzę na febiego, zobaczymy co będzie w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...