Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 RNSE Bose szum w głośnikach przy wyłączonej stacyjce


MisterK

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu walczę z problemem rozładowywania akumulatora. Coś mi stale pobiera prąd na postoju.

 

Ostatnio odkryłem, że we wszystkich głośnikach, po wyłączeniu stacyjki, słychać cichy szum. Tak cichy, że trzeba zbliżyć ucho żeby go usłyszeć.

 

Po odłączeniu wzmacniacza oczywiście go nie słychać.

 

Czy pomoże wymiana wzmacniacza czy problem tkwi gdzie indziej?

 

Wzmacniacze w tym modelu mają kilka oznaczeń. Mój ma 355 013. Czy wszystko jedno, który kupię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rns-e to norma że delikatnie szumi po otwarciu drzwi, i po wyjęciu kluczyka. Odłącz radio i zobacz czy po zamknięciu auta po ok 20-30 minutach prąd pobierany z Aku jest ok czy dalej wysoki, jak wysoki trzeba szukać dalej.

Oczywiście potrzebny multimetr i do pomiaru prądu trzeba się wpiąć szeregowo przy Aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem poboru prądu, bo szczerze mówiąc, nie potrafię, ale szum słychać stale. Nie niknie po 20-30 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaby zamilkł to musisz zamknąć samochód z kluczyka i dopiero wtedy zaczynają się powoli wygaszać wszystkie sterowniki i urządzenia może to trwać nawet 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki amperomierz cęgowy. Nie będziesz musiał wtedy odpinać klemy od aku żeby się wpiąć amperomierzem. Te cęgi otwierasz obejmujesz kabel minusowy lub plusowy od aku i zamykasz. Amperomierz pokaże pomiar pobieranego prądu. Przed zamknięciem auta musisz tylko otworzyć maskę i srubowkrętem zaryglować zamek maski, czyli zasymulować jej zamknięcie w przeciwnym razie sterowniki się nie uśpią. Jak zaryglujesz zamykasz pilotem auto i po 20-30 min. dokonujesz pomiaru cęgami. 

Nie powinien pokazywać więcej niż 100-200mA

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 182,20 zł - Amperomierz cęgowy miernik prądu napięcia BE40 (9906929418)...

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...