Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Jakie lać paliwo?


Mariusz123xd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Audi A4 B7 1.9 TDI  BRB . Zauważyłem, gdy zalałem VERVY to silnik lepiej zaczął pracować i się zastanawiam czy nic się nie stanie z układem paliwowym.np czy pompowtryskiwacze się nie zatrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze paliwa nie uczynią silnika mocniejszym, ale są czystsze co wpływa pozytywnie na układ wtryskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, co nie zmienia faktu że na zwykłej ropie też powinien dobrze jechać. Ale widocznie coś się już dzieje niedobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie moich doświadczeń z A4 B5 1.9TDI i Orlen Verva: nie zatrzesz o ile będziesz dbał o filtr paliwa.

Mam wspominą A4 B5 od 2008. Bardzo dużo jeździła na Orlen Verva, czasem Shell V-Power. Wszystkie filtry + olej wymieniane co roku bez względu na wykonany przebieg albo do 10k max na oleju. W 2019 roku lała się ropa z pod nastawnika pompy. Uszczelka do wymiany. Sam zabrałem się za wymianę uszczelki. Myślałem, że po tylu latach pracy pompa będzie miała zabrudzone ściany, a pompa okazała się idealnie czysta. Na pewno nie lać ropy z dziwnych stacji oraz kiedy przyjeżdża cysterna z paliwem na stację, wlewane paliwo do zbiorników wzburza syf z dna - oczywiście dystrybutory powinny mieć filtry, ale wiadomo, że nie wiadomo czy mają, a jak mają to czy są regularnie wymieniane ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz123xd napisał:

Mi chodzi o o czy cały czas lejąc verve nie zatrę układu paliwowego, czy verva ma odpowiednie właściwości ?

:facepalm:

Zapewne zaraz wysnujesz jakieś teorie spiskowe.

Tak zwane Verwy to paliwa bez bio dodatków.One mocy nie dodają.

Mam kumpla na prywatnej stacji i wyjaśnił mi co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fido napisał:

:facepalm:

Zapewne zaraz wysnujesz jakieś teorie spiskowe.

Tak zwane Verwy to paliwa bez bio dodatków.One mocy nie dodają.

Mam kumpla na prywatnej stacji i wyjaśnił mi co i jak.

 

Ta a z tego wynika że verwa ma 7% bio 

WWW.ORLEN.PL

Jesteśmy jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmujemy się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2020 o 18:26, Mariusz123xd napisał:

Witam

Mam Audi A4 B7 1.9 TDI  BRB . Zauważyłem, gdy zalałem VERVY to silnik lepiej zaczął pracować i się zastanawiam czy nic się nie stanie z układem paliwowym.np czy pompowtryskiwacze się nie zatrą?

To tak zwany efekt placebo , jak wlejesz lepsze to powinien lepiej pracować :decayed:

Zaszkodzić nie zaszkodzi ale zapewniam Cię że nie warto przepłacać, zwykły ON do takiego starego gruźlika w zupełności wystarczy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fido napisał:

Ja leje Lotos B0 

Na dystrybutorze jest oznaczenie B0 ?.

Na jakich stacjach można kupić B0 ?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KINIAM napisał:

Na dystrybutorze jest oznaczenie B0 ?.

Na jakich stacjach można kupić B0 ?. 

Na stacjach nie muszą oznaczać zawartości biododatków jeżeli ich zawartość nie przekracza bodajże 7% dla diesla.

Czysty ON bez dodatków ma zazwyczaj odcień lekko niebieskawy lub żółtawy, jak jest zółty jak siki Weroniki to ma raczej maksymalną ilość estrów która nie wymaga jeszcze jej ujawniania. :whistling:

Wybierać możemy to czy kupujemy B0 czy takie z dodatkami raczej tylko przy zakupach hurtowych , na stacjach takiego wyboru nie spotkałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, KINIAM napisał:

Na dystrybutorze jest oznaczenie B0 ?.

Tak, B0

Kolega w mojej wsi który ma stację paliw wziął na próbę, okazało się że więcej mu schodzi B0 niż B7, choć B0 jest droższa o 10 gr.

Zamawia paliwa z LOTOSU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...