Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana kół. 17 czy 18?


Tomasz 86

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Na wygląd mam wywalone :D

Do jazdy lepszych nie ma ....

Jest tylko małe ale , dopiero teraz zauważyłem że kolega pytający ma w profilu B9 , a tam chyba 16-stek się nie da upchnąć :grin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Tomasz 86 napisał:

Oryginalnie mam 16 więc były przynajmniej te pierwsze co wychodziły 

Czyli to jednak nie B9 ?

Jakie masz w końcu to auto i z jakim motorem ?:decayed:

Lepiej i bezpieczniej kupić szesnastki z górnej półki do ori felg niż wydać kasę na ładne osiemnastki i drapać się po głowie skąd wziąć kasę na dobre opony do nich :whistling:

Szczególnie jeżeli chodzi o zimówki opona powinna być z tych węższych i profil jak najwyższy :hi:

 

PS

Nie będę na siłę przekonywał nikogo do tego co wyżej napisałem , jak priorytetem jest wygląd a nie bezpieczeństwo :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tomasz 86 napisał:

A4 b9 z 2016 2.0tdi 136k

No to się trochę zdziwiłem , myślałem że B9 w 2,0 tdi to na 17-stkach minimum wyjeżdżały z fabryki a tu proszszę ....:decayed:

Ale jak to jest B9 to argument że nie będzie dutków na dobre opony w rozmiarze 17 czy 18 cali raczej nietrafiony :D

Ja na twoim miejscu na zimę przynajmniej został bym przy 16-tkach , na lato 17-tki , max 18-stki by mi wystarczyły.:hi:

Ale są i tacy którym takie też za małe :

 

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od rozmiaru skupiłbym się na wyglądzie. Niejedna zacna 17" wygląda lepiej niż byle jaka 18". Oczywiście wszystko kwestia gustu. Jeżeli bardzo zależy Ci na wyglądzie to bierz 18". Trzeba tylko pamiętać, że opony są już drogie a jak chce się nabić gumy nietypowym profilem to nawet bardzo drogie. Komfort moim zdaniem nie cierpi, sam mam gwint, 18", 16-letnie auto i w moim odczuciu jest bardzo komfortowo. Jeżeli tylko trochę zależy Ci na wyglądzie to bierz 17". Przy ładnym wzorze też mogą wyglądać przyzwoicie a bez bólu można już kupić markowe nowe opony i jeszcze mieć cokolwiek balonu na nasze drogi.

Jeszcze kwestia jaki masz rozmiar w serii. U mnie to 225/40/18 czyli jakieś 637mm. Jak masz więcej to z jednej strony większe pole manewru w kwestii profilu i strachu przed dziurami z drugiej przy 17" robi się duży i nieciekawy balon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michal_a4_b9 napisał(a):

Ma ktoś 19'/20' w A4 B9 TDI 190km?  Zastanawiam się co wejdzie.. 

Jak dobrze dobierzesz to i 22" wejdzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_a4_b9 napisał(a):

Ma ktoś 19'/20' w A4 B9 TDI 190km?  Zastanawiam się co wejdzie.. 

Oryginalnie były np. 8,5J x 19 ET 40 na oponie 245/35 R19. Numer części felgi 8W0601025BD

 

 

Screenshot_20221101-183638_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie w ksiażce do samochodu to wygląda tak: 


RS szerszy więc w zwykłym chyba to 8,5J x 19 ET 40 by się zgadzało (zgaduję)  

Właśnie kombinować bym za bardzo nie chciał. Tym bardziej, że felgi pewnie osobno, opony osobno kupię a jak na koniec wyjdzie, że trze o nadkola to będzie kłopot.


Moje pytanie w ogóle wyszło stąd, że szukam już czegoś na lato i znalazłem w fajnej cenie dwudziestki:       8.5J x20H2 ET45   
Były na A6 więc nie jestem do końca przekonany czy na A4 uda się je wepchnąć bez wystawania/tarcia o nadkola.
 

314025379_5632230066858053_5183664181558147851_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hugo napisał(a):

Jak dobrze dobierzesz to i 22" wejdzie :decayed:

Widzę, że odpisałeś mi w 2 wątkach - dziękuję! Ale już będę odpisywał tutaj w jednym. 

Moje "przewidywania", że nie wejdzie chyba nie są niczym poparte. 
Z tego co napisałeś to jeździsz na 20' w B8 - jak z kulturą jazdy? Plomby z zębów wypadają czy raczej okej? Ile masz koni w swojej? U mnie 190km ale tylko FWD i szczerze mówiąc łatwo stracić trakcje przy ruszaniu na 17' na dobrych oponach w bardzo dobrych warunkach więc chyba nie powinno być problemów z napędzeniem większych rozmiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 19:13, michal_a4_b9 napisał(a):

Z tego co napisałeś to jeździsz na 20' w B8 - jak z kulturą jazdy? Plomby z zębów wypadają czy raczej okej? Ile masz koni w swojej? U mnie 190km ale tylko FWD i szczerze mówiąc łatwo stracić trakcje przy ruszaniu na 17' na dobrych oponach w bardzo dobrych warunkach więc chyba nie powinno być problemów z napędzeniem większych rozmiarów

 

Tak, miałem 20" w B8. Jeździło się w porządku. Ja głównie trasy latam. Po mieście już trzeba było ostrożniej, bo w Łodzi czy we Wro szału nie ma z drogami. Miałem 320KM. Ludziki latają na 20" w A6 190KM i dają radę :) Komfortu za dużo nie było, bo miałem amory 1BV i Eibach Sportline. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...