Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie się pod coming leaving home z blendami lusterek.


kuubaa_22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zrobić dodatkowe oświetlenie. Czy ktoś wie jak mam podłączyć moją instalacje pod coming leaving home? Żeby instalacja zapalała się tylko po zmroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy co tam w aucie, więc będzie ciężko.

W oryginale CLH współpracuje z lusterkiem fotochromatyczne z czujnikiem zmierzchu. Więc jeśli takiego nie masz a chcesz mieć jak w oryginale to trzeba dołożyć. Jeśli masz zewnętrzny moduł dołożony, to napisz jaki, a jak nie obsługuje on czujnika zmierzchu to trzeba by go wymienić na taki który ma tego typu funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaTeo85Słuchaj sytuacja wygląda tak, że mam oryginalne clh i ori czujnik zmierzchu, dołożyłem sobie dolne blendy lusterek, które oświetlają przestań przy drzwiach. I właśnie chciałbym to jakoś podłączyć tak żeby te lusterka zapały się po zmierzchu, gdzie się podpiąć aby było najmniej kombinowania? 

Edytowane przez kuubaa_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to dać przez przekaźnik, do zazbrajania cewki wykorzystać plus po zaplonie, a przekaźnik dać normalnie zamknięty i jako zasilanie halogen. Wtedy lusterka będą się zapalać z halogenami, tak jak chcesz... 

Wpinasz tak pod przekaźnik:

85 masa

86 + po zapłonie

30 halogen

87a zasilanie na blendy

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vagAle jak to będzie z tymi halogenami? Co jakbym je chciał sobie zapalić ręcznie? Wtedy zapalą się również lusterka czy to nie będzie nie sobą kolidować? I pytanie, pod jaki przekaźnik, wytłumaczysz dokładniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wtedy razem z halo by blendy świeciły. Jak chcesz żeby tylko po ciemku to chyba trzeba by jakoś ogarnąć przekaźnik z sygnału z lusterka, który idzie do m-ce informując sterownik czy jest ciemno czy jasno, ale nie wiem czy tam idzie masa czy +12v. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaTeo85no dobra teoretycznie by mi bardzo to nie przeszkadzało bo nie używam za bardzo halogenów. Ale jeszcze raz, zamontuje blendy, muszę chyba przeciągnąć kabele najpierw do drzwi z lusterka, a później do środka samochodu, i co dalej rozbierać i gdzie szukać sygnału? Bo nie rozumiem o co chodzi z tym przekaźnikiem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dołożyć ten przekaźnik - on będzie rozpinał zasilanie blend w lusterkach po włączeniu zapłonu czyli wtedy kiedy nie działa CLH 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi z przekaznikiem, że jak wejdziesz do auta i przekręcisz kluczyk, zapalisz halogeny to nie zaświecą się blendy... Zadzialają tylko kiedy działa funkcja clh i doświetla drogę do domu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jaki konkretnej przekaźnik chodzi, coś możecie w tą stronę podpowiedzieć? I pisałeś że muszę pod niego podłączyć, masę, + po zapłonie, halogen i blendy, a gdzie najbliżej znajdę sygnał z halogenów żeby tam wpiąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wystarczy że będzie podpięty pod to co napisałaś? Nie trzeba jakoś tego podpinać bezpośrednio pod moduł clh, czy gdziekolwiek indziej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny i plus po zapłonie, masa, jest wszystko przy MCE, albo blisko... 

Przekaźnik 12V, normalnie zamknięty, pełno tego na allegro... Nawet napisałem Ci pod jaki styk co wpiąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zwykły za 18,99 będzie git? Czy lepiej ten z tym bezpiecznikiem? I jeszcze jakbyśmy mi powiedział co to jest "MCE"? 

Screenshot_20201202_115907_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20201202_115851_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20201202_115839_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki może być. A MCE to moduł centralnej elektryki, masz go nad nogami kierowcy, opis pinów masz na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...