Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oswietlenie nóg - żarówki i jasność w ustawieniach


Spiter

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim :D Na starcie chciałbym powiedzieć że nie jestem leniwy i znalazłem na tym forum podobne tematy ale nie do końca odpowiedzi mnie usatysfakcjonowały. Audi A4 B8 2013r. Żarówki pod nogi to w5w? Jeżeli dobrze znalazłem to chciałbym się spytać gdzie kupić dobre, sprawdzone i w kolorze czerwonym jak cale wewnętrzne oswietlenie które posiadam. 

Druga sprawa. Mam MMI 3G+. Znalazłem na forum jak uruchomić w ustawieniach jasność podświetlenia nog ale instrukcja jest mało zrozumiala - można to zrobić samym VCDS czy dodatkowo musze odblokować zielone menu? 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B8 występują lampki oświetlenia przestrzeni dywaników (nóg) ale wersji led. Nie są to lampki wersja żarówka.

Oświetlenie wnętrza masz (przerobione) w kolorze czerwonym ?... Czy raczej piszesz o kolorze piktogramów w przełącznikach, ambiente w lampce przedniej, podświetlenia klamek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze to ledy. Ogólnie oświetlenie jest oryginalne ale podswietpanie klamek, przyciski, kratki, te dwie male lampeczki na gorze włączane pojedynczo  - wszystko na czerwono. Jasny kolor to tylko podswietlanie nog no i lampa z przodu na środku i lampy z tyłu dla pasażerów. Chciałbym aby podświetlanie nog bylo na czerwono i świeciło się caly czas podczas jazdy z możliwością sterowania jasnością tego podświetlenia.

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spiter napisał:

Tak wiem ze to ledy. 

 

Godzinę temu, Spiter napisał:

Żarówki pod nogi to w5w?

....

Zmień element led w oryginalnych lampkach na taki emitujący czerwień + zmiana rezystora zasilającego (na płytce lampki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem w5w, - sprawdziłem na allegro i sa ledowe z canbusem.  Wiec myslalem ze to tom Zmiana rezystora na płytce? Nie można po prostu kupić takich ledow i wymienic na nowe juz czerwone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spiter napisał:

Nie można po prostu kupić takich ledow

Co masz na myśli, to pisząc - gotowe lampki led świecące na czerwono, czy elementy led, którymi trzeba zamienić te oryginalne, białe (wylutować oryginalny biały, wlutować czerwony) ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem chyba - tam nie ma wpinanych ledow tylko wszystko jest na jednej płytce, i aby zmienić kolor musze wlutowac czerwone ledy? Czy dalej nie rozumiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytce lampki oryginalnie led znajduje się jeden element led. Chcesz aby lampka emitowała czerwień - pozbywasz się tego elementu na rzecz takiego, emitującego czerwień. Z elektronicznego punktu widzenia należałoby jeszcze wymienić rezystor zasilający (330 Ohm, znajdujący się na tej samej oryginalnej płytce) na 560 Ohm. 

Nie oczekuj jednak wiele (intensywność świecenia) po jednym elemencie led umieszczonym na płytce. Ale to już wiesz, widząc, jak "jasno" świeci oryginalna lampka.

Mam w ofercie moduły led, które, tak myślę, bardziej by Cię zainteresowały - po otwarciu drzwi świecą na biało, a po zamknięciu, jeśli włączone są co najmniej postojówki, zmieniają barwę świecenia na czerwoną. Niestety dedykowane są do lampek oświetlenia dywaników wersji żarówka tradycyjna. Nie mogą zostać zamontowane w lampkach oryginalnie led.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...