Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło Pasowe Wału popiskiwanie na zimnym


Mgxv2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 1.8T bfb ośka.

Tak jak powyżej, myślałem że to pasek więc zmieniłem na nowy z Bosha. Lecz zauważyłem że nie dało to jakiejś większej poprawy. 

Położyłem się pod autem i mam wrażenie że to właśnie koło pasowe wału hałasuje, czy to możliwe ? Ma co tam hałasować w tym kole ? 

Nagram filmik w wolnej chwili i wrzucę.

Nie chce wyrzucać kasy w błoto na darmo.

A i mam wrażenie że napinasz tak jak by lekko podskakuje, to jego naturalna praca ? 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pasek i go odpal wtedy zobacz czy coś chalasuje. Ostatnio w swojej wymieniałem koło pasowe bo miało letkie bicie i raczej nie ma co tam chalasowac. Jak na zdjętym pasku będzie dalej coś ci chalasowalo to ja bym proponował zdjąć osłonę rozrządu tą metalowa za kołem i sprawdzić jak tam to wygląda. Może jeszcze chalasowac pompa oleju jest zaraz za kołem. Co do napinacza paska one tak mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Moje 1.8t bfb avant szarpie dość mocno nowym napinaczem paska aż ten popiskuje. A pasek na rolce alternatora tańcuje 1mm w prawo, lewo. Sprawdziłem rolkę alternatora, sprzęgiełko dział, metoda kijka (przenoszenie drgań, hałasów) sprawdziłem pompę wspomagania. Wszystko wydaje się być ok. Dostrzegłem natomiast jakby delikatne bicie koła pasowego wału korbowego. Zamieszczam filmikz pracy koła. Wydaje mi się że bicie jest widoczne najlepiej w drugiej części filmu po zmianie kąta kamery, przy obserwacji prawo rantu rolki. Jak myślicie czy diagnoza o uszkodzonym kole jest w tym przypadku trafna?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...