Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki ma być odstęp miedzy elektrodami świec zapłonowych?


turborzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jaki odstep powinien być między elektrodami? Różne rzeczy można znaleźć na ten temat Ale chciałbym się dowiedzieć jaki zaleca audi i jaki powinien być. Przymierzam się znowu do wymiany świec, tym razem chce zrobić to sam i zależy mi na tym by zrobić to dokładnie. Czy odstep jest zależny od rodzaju świec? Jeśli tak to na 99% zamówię denso IK20TT, cały czas były w silniku platynowe NGK,  teraz chce spróbować irydowych. Chyba że powinienem użyć innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent podaje w kodzie na świecy odległość dla danego rodzaju świecy. Kod można rozszyfrować korzystając z tabeli producenta. Dla IK20TT odstęp elektrod wynisi 1mm.

20201202_105207.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem :D

chodzi mi o to jaki odstęp będzie prawidlowy dla mojego silnika 3.2FSI CALA.  Bo gdzieś widziałem zalecane różne odstępy dla tej samej swiecy ale innych silników i teraz poprostu nie wiem czym się sugerować i jak będzie prawidłowo... ustawic odstep wg. producenta swiecy (czyli 1mm) czy wg. jakichs norm serwisowych audi. Wiem ze NGK ktore mam maja 1.1mm. Jedni zalecają zmniejszenie przerwy, inni nie, a jeszcze inni wkrecają swiece bez sprawdzania prosto z pudełka twierdząc że dzisiaj już nic nie trzeba robić... 

Jednym slowem, chcialbym wiedziec czy odstep zalezy od silnika czy od swiecy.

sorry za takie lanie wody ale dzisiaj mam ciężką głową do myślenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO podaje jedynie nr. części wymaganych świec. Dla Twojego silnika jest to 101 905 631 F. Odstęp elektrod jest rzeczą, którą ustala producent świec dla danego modelu świecy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Odstęp elektrod jest rzeczą, którą ustala producent świec dla danego modelu świecy. 

No i elegancko, o taka informacje właśnie mi chodziło, teraz będę mógł spokojnie je wymienić nie mając strachu że bedzie to źle zrobione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...