Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wieje zimno z tylnego nawiewu mimo ustawienia na HI


VAMOS777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam A4 B9 2016r. 2.0 TDI 190KM S-Tronic.

Mój problem polega na tym że jak nastawie z tyłu nawiew na maksa to i tak leci zimno a mam 3 strefową klimatyzację. Czy ktoś z klubowiczów zna problem?

W dodatku nie leci z nawiewów wystarczająco ciepłe powietrze, w serwisie audi powiedzieli że to wymiennik ciepła nie grzeje na całej powierzchni i dla tego tak się dzieje i jest do wymiany aa i na to wychodzi że owy wymiennik powoduje że z tylnych nawiewów nie leci ciepło.

Co może być przyczyną takich objawów?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica zawalona (mało prawdopodobne w tak młodym aucie),lub też bardziej prawdopodobne że jest zapowietrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VAMOS777 napisał:

 

Mój problem polega na tym że jak nastawie z tyłu nawiew na maksa to i tak leci zimno a mam 3 strefową klimatyzację. Czy ktoś z klubowiczów zna problem?

W dodatku nie leci z nawiewów wystarczająco ciepłe powietrze, w serwisie audi powiedzieli że to wymiennik ciepła nie grzeje na całej powierzchni i dla tego tak się dzieje i jest do wymiany aa i na to wychodzi że owy wymiennik powoduje że z tylnych nawiewów nie leci ciepło.

O tylnym nawiewie była kiedyś już dyskusja, tam leci tylko zimne powietrze. Audi nie przewidziało tam ogrzewania nawet w klimatyzacji 3-strefowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, proarnes napisał:

O tylnym nawiewie była kiedyś już dyskusja, tam leci tylko zimne powietrze. Audi nie przewidziało tam ogrzewania nawet w klimatyzacji 3-strefowej.

 

No ok to po co zrobili możliwość  ustawiania temperatury? Trochę dziwne w takim razie.

A serwisie nic nie wspomnieli że o tym o czym kolego mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 22:52, proarnes napisał:

O tylnym nawiewie była kiedyś już dyskusja, tam leci tylko zimne powietrze. Audi nie przewidziało tam ogrzewania nawet w klimatyzacji 3-strefowej.

 

Co najmniej dziwne, bo u mnie leci ciepłe w klimatyzacji 3 strefowej. Jakiś urban legend powielany przez zasłyszenie.

Edytowane przez vvalery
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 05:02, VAMOS777 napisał:

No ok to po co zrobili możliwość  ustawiania temperatury? Trochę dziwne w takim razie.

W dniu 8.12.2020 o 14:29, vvalery napisał:

Co najmniej dziwne, bo u mnie leci ciepłe w klimatyzacji 3 strefowej. Jakiś urban legend powielany przez zasłyszenie.

 

Vvalery, być może twój model jest jakiś lepszy od innych ;) ja to testowałem zeszłej zimy, poczytaj poniższy wątek. W skrócie, u mnie wygląda to tak, że jeżeli zadam z tyłu temp. wyższą niż w samochodzie, to nie wieje tylny środkowy nawiew, jeśli zrobię to z przodu to nie wieją nawiewy środkowe nad panalem klimatyzacji. Jeśli zadana temperatura jest niższa, wszystko działa jak powinno. Nie sprawdzałem natomiast nawiewów z tyłu pod siedzeniami, być może one realizują ogrzewanie na tył.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, proarnes napisał:

 

Vvalery, być może twój model jest jakiś lepszy od innych ;) ja to testowałem zeszłej zimy, poczytaj poniższy wątek. W skrócie, u mnie wygląda to tak, że jeżeli zadam z tyłu temp. wyższą niż w samochodzie, to nie wieje tylny środkowy nawiew, jeśli zrobię to z przodu to nie wieją nawiewy środkowe nad panalem klimatyzacji. Jeśli zadana temperatura jest niższa, wszystko działa jak powinno. Nie sprawdzałem natomiast nawiewów z tyłu pod siedzeniami, być może one realizują ogrzewanie na tył.

 

 

Wczoraj nastawiłem na sync 3 strefy, bo nikt z tyłu nie siedział. Przy wyłączonej klimie i nastawie auto na 19 stopni (na zewnątrz było z jeden) ciepło leciało z tylnego nawiewu jak przykładałem rękę w czasie jazdy. To tyle w kwestii, czy leci ciepłe, czy nie, z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 14:24, vvalery napisał:

Wczoraj nastawiłem na sync 3 strefy, bo nikt z tyłu nie siedział. Przy wyłączonej klimie i nastawie auto na 19 stopni (na zewnątrz było z jeden) ciepło leciało z tylnego nawiewu jak przykładałem rękę w czasie jazdy. To tyle w kwestii, czy leci ciepłe, czy nie, z mojej strony.

Przy 19 stopniach nie jesteś w stanie stwierdzić tego o czym ja piszę - to jest za niska temperatura. Ja też nie jestem a dzisiaj troche się tym jeszcze raz pobawiłem, żeby nie wprowadzać nikogo w błąd.

Zrób prosty test, jak samochód sie zagrzeje i osiągniesz te 19 stopni to w trybie auto ustaw tylko na tylnej strefie np. 26 stopni i zobacz co się będzie działo. U mnie nie dzieje sie nic. Jak ustawie 26 stopni na którejś z przednich stref to od razu wzrasta prędkość dmuchawy i zaczyna wiać gorące powietrze, ale tylko z nawiewu przy drzwiach. 

Później podgrzej troche w samochodzie i ustaw tylko na tylnej strefie 16 stopni i zobacz co sie będzie działo. U mnie wtedy zaczyna wzrastać prędkość dmuchawy i zaczyna wiać z tyłu zimne powietrze - czyli tak jak powinno być.

Jeśli masz dokłanie takie samo zachowanie przy ogrzewaniu i chłodzeniu z tyłu to, zupełnie poważnie, masz lepszy model :) Może u mnie, w roczniku 2018, coś nie dorobili z tą klimatyzacją :) Choć w normalnym użytkowaniu wogóle tego nie da się wyczuć i odkryłem to tylko przez przypadek. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie auto zawsze przy grzaniu wieje na nogi i na tyle też, a jak chłodzi to dmucha zawsze ze środkowych nawiewów.

Z bocznych dmucha tylko po to żeby nie czuć było zimna od drzwi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...