Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wideorejestratora pod stały prąd


max33r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce wpiąć się + i -wideorejestratorem pod stały prąd żeby ciągle działała, tryb parkingowy itd, gdzie będzie się najlepiej wpiąć oprócz prosto do akumulatora? Może do zapalniczki bo tam chyba jest ciągły prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyssa Ci aku jak się podepniesz pod stały plus. 

Przy radiu z tyłu masz stały. Zapalniczka nie ma stałego. Pamiętaj, żeby dołożyć bezpiecznik na przewodzie zanim podepniesz pod pezewód zasilający. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Zapalniczka nie ma stałego

Jeśli mowa o aucie w profilu to według Elsy zapalniczka ma stałe zasilanie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w profilu było nie zmienione, chodzi mi o B7, tak wiem o bezpieczniku tylko chodzi mi które miejsce wybrać żeby się wpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Videorejestrator będziesz umieszczał na przedniej szybie tak? Więc najlepszym rozwiązaniem jest puszczenie przewodu pod podsufitką do lewego słupka A. Schodzisz z tym przewodem w dół do deski. Masz tam skrzynkę z bezpiecznikami. Wybierasz wolne miejsce zacisku 30 (a jest ich kilka) i wpinasz się przy okazji instalując bezpiecznik. 

Pod słupek A  nie wpychaj tego przewodu luzem tylko zdejmij obudowę plastikową słupka A i przymocuj przewód do wiązki już tam znajdującej się. Tak aby ten przewód nie stał na drodze poduszce w razie wystrzału kurtyny. 

Musisz dokupić sobie tylko odpowiedni kontakt do przekroju przewodu, który chcesz podpiąć. Przypuszczam, że to będzie nie grubszy niż 1mm².

Kontakt ten musisz zarobić na końcu przewodu i wpinasz go do skrzynki z bezpiecznikami. 

20201210_103704.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czujnik deszczu i/lub wewnętrzne lusterko fotochromatyczne to pod sufitem powinieneś znaleźć jakieś zasilanie po stacyjce. Pod podsufitką też zmieścisz zasilacz do kamery ...

Oczywiście zasilanie ciągłe też tam znajdziesz , choćby na włączniku oświetlenia wnętrza .

Jestem zdania że życie trzeba sobie ułatwiać , jeżeli tylko jest taka możliwość :D

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...