Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] Świece żarowe, błąd na 3 cylindrze


fang

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Po zakupie auta postawiłem do poleconego przez "znajomego" mechanika na wymianę rozrządu i w trakcie sprawdzania było napisane że padła świeca żarowa na 3 cylindrze. W takim razie postawiłem na rozrząd i wymianę 4 świec żarowych. Odebrałem auto, ale mój błąd bo nie poprosiłem o zwrot części które były w aucie. Po miesiącu podpiąłem u znajomego do komputera i znów wyskoczyło że 3 świeca żarowa jest lipa więc trochę się zdziwiłem i pojechałem do elektryka z nową świecą bosha i powiedziałem, aby sprawdził jeszcze czy np na 2 cylindrze jest wymieniona. Wymienił tą i po jego stwierdzeniu one nie były nawet ruszane tak samo ta na drugim bo były lekko pokryte korozją nawet a ta na 3 była spalona. Czy jest możliwość aby po 2 miesiącach tak się wszystkie zużyły? Byłem u nich i twierdzą że niby wszystko było wymieniane i mamy problem i nie wiem co zrobić w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje tylko wykręcić wszystkie 4 świece i porównćj ze sobą. Skoro wymieniali wszystkie cztery powinny być raczej takie same (producent i numer). Zapytaj uprzednio czy wszystkie 4 świece wsadzali takie same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinny być tego samego producenta. Świece mają nadruk, może będzie go jeszcze widać po wyjęciu i wyczyszczeniu. Problem w tym, że każdorazowe wykręcanie świec wiąże się z ryzykiem jej urwania. Więc tu trzeba rozważyć czy ma to sens narażać się na dodatkowe wysokie koszta, po to żeby pokazać mechanikowi, że są inne świece. On nadal może twierdzić, że np na jednym czy dwóch cylindrach dał innego producenta bo innych nie miał. A jak ukręcisz świecę przy jej odkręcaniu to parę stówek w plery za rozwiercanie a jak to nie pomoże to ściąganie czapki z bloku a wtedy to już 3 zera z tyłu na rachunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi chodzi o to że myślał że nie wymieni świec i będzie ok dlatego chciałem po prostu się dowiedzieć co i jak. W takim razie nie ma co drażyć tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa miesiące temu wymieniał?to powinny być na gwarancji,oddaj mu auto z pomiarami od elektryka,niech wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ukręcić można świecę od nowości nie ruszają, jeżeli ktokolwiek już raz odkręcał to pójdzie bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michcio1985 napisał:

Bez przesady, ukręcić można świecę od nowości nie ruszają, jeżeli ktokolwiek już raz odkręcał to pójdzie bez problemów

A jak właśnie nie ruszane były?:whistling: bo o to się tutaj rozchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

A jak właśnie nie ruszane były?:whistling: bo o to się tutaj rozchodzi. 

Trzeba kręcić z wyczuciem, najlepiej na lekko ciepłym silniku i dać zamrażacza na świecę. U mnie ,zawsze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście:wink: to zdarza się nawet najlepszym mechanikom z wieloletnim doświadczeniem (a tacy mają czucie i praktykę). Jak masz pecha i świeca siedzi jak wmurowana to możesz ukręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 18:05, fang napisał:

1.  Czy jest możliwość aby po 2 miesiącach tak się wszystkie zużyły?

2. Byłem u nich i twierdzą że niby wszystko było wymieniane i mamy problem i nie wiem co zrobić w tej sytuacji.

1. Każdy mechanik a nawet laik rozpozna nowe świece po 2 miesiącach eksploatacji.

2. Myślę, że to ta firma lub mechanik ma problem a nie TY.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 18:31, fang napisał:

Wiesz mi chodzi o to że myślał że nie wymieni świec i będzie ok dlatego chciałem po prostu się dowiedzieć co i jak.

Dla mnie to jest zwykłe oszustwo i kradzież, są na to odpowiednie paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze wam podeślę fote tej świecy co niby była wymieniana i z czystej ciekawości powiecie czy tak wygląda świeca po 2 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ja w ogóle multimetrem? Żeby się nie okazało, że wali błąd bo coś nie tak z modułem (przekaznikiem) świec zarowych a nie ze świecami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Sprawdzałeś ja w ogóle multimetrem? Żeby się nie okazało, że wali błąd bo coś nie tak z modułem (przekaznikiem) świec zarowych a nie ze świecami... 

multimetr jest niemiarodajny lepiej podpiąc na krótko do akku

widac czy sie nagrzewa i w jakim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev przecież to z prawa Ohma, przepływający prąd jest zależny od rezystancji, więc skoro będzie te 0.9 do 1 Ohma to musi grzać ?

Często się zdarza, że to coś nie tak z modułem ? 

A takie podawanie na aku, jeśli np świece są 5V może je tylko uszkodzić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie świecy na 3 cylindrze wyskakuje znowu błąd. 

Screenshot_20201227_121632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...