Zamiana radia Chorus na Concert 2 p&p?

Maxiiiii

Witam, po trzech latach użytkowania mojej B6 przyszedł czas na wkurzające mnie ori radio Chorus. Radio jak dla mnie gra bardzo dobrze jak na 20 lat i nie zmieniałbym go gdyby nie fakt że nie ma możliwości podłączenia do niego żadnego adaptera aux lub BT. Wiem że Concert 2 ma taką możliwość a do tego CD, używka w dobrym stanie kosztuje niewiele adapter również. Tu rodzi się moje pytanie, czy wszystkie kostki wystarczy tylko przepiąć i po robocie? Zależy mi na pełnej funkcjonalności dotychczasowego zestawu czyli obsługa subwoofera w tylnej półce oraz wszystkich 8 głośników, a także obsługi wyświetlacza między zegarami gdzie FIS. Czy Concert 2 zagra lepiej niż chorus? Chciałbym aby nie zagrało gorzej. Nie wiem czy mam chorus 1 czy 2 dlatego wklejam zdjęcie.  Pozdrawiam

radio.jpg

Chorus 2 też ma możliwość podłączenia cyfrowej zmieniarki na BT, tak samo jak concert 2. Świadczy o tym również przycisk CC/CD. Radia chorus 2 i concert 2 mają takie same podłączenie, więc pasują zamiennie.

9 godzin temu, Yarokot napisał:

Tak wiem, ale chciałbym też używać płyt cd, poza tym podobno Concert 2 lepiej gra, czy to prawda?

czy gra lepiej, to trudno ocenić. na pewno gra dobrze, a w połączeniu z bose bardzo dobrze. Zmieniaj śmiało CD odświeży trochę też wnętrze bo kaseciak wygląda bardzo archaicznie.

• Pomoc techniczna 1

12 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze potrzebuję informacji na temat wyświetlania się rds-u na zegarach, podobno nie każde radio Concert 2 to obsługuje, chodzi o jakiś can bus czy coś. Mój chorus 2 wyświetla wszystko na zegarach.

Każdy concert to ogarnia ale nie każde auto ma cany podłączone. Jeśli teraz masz info na zegarach to z concertem też będziesz miał.

23 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Czyli odpinam kostki wymieniam radio i podpinam tak jak były i to tyle? A tak z innej beczki, gdybym chciał zamontować radio jakieś współczesne przerabiając 1din na dwa din to takie radio obsłuży wzmacniacz który zasila tylne głośniki w drzwiach i subwoofer w półce?

Tak odpinasz stare, wspinasz nowe i do tego zostaje zrobić kodowanie.

Co do nie Ori rozwiązań to poszukaj na forum jest masa tematów w których już niejednokrotnie było wszystko omówione.

Aha przesiadka z 1din na 2din wymaga zmiany lub przerobienia tunelu, panelu klimatronica i wymiany na inny kosza (stelaża) do radia.

3 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Tak odpinasz stare, wspinasz nowe i do tego zostaje zrobić kodowanie.

Dzięki wielkie, jestem Ci winny piwko. Widzę że ten sam silnik masz, więc taki off topik, ile oleju wypija Twoja ALT?