Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik położęnia wałka korbowego


naznaczony81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim a4b6 2.0 alt. Wywala błąd 17748 czujnik położenia wałka korbowego-błędna lokalizacja. Po zakupie nowego i montażu oraz skasowaniu błędu, on wraca. Dodam że od kiedy mam ten błąd to moje a4 nie pracuje równo. Obroty nie falują a aukto telepie i pracuje jakby padła swieca. Swiece są nowe, cewki sprawdzone . tak jest tylko na wolnych obrotach. Powyżej 1200 obr wszystko ustaje. Jak juz pisałem wymieniłem świece sprawdziłem cewki i założyłem nowy czujnik . Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z mocą, nie jest "przymulony"?

1 godzinę temu, przem8 napisał:

Błąd raczej świadczy o przestawionym rozrządzie. 

Też wydaje mi się, że to może być to....

Sprawdz i będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmulony nie jest. pali normalnie. Tylko to delikatne telepanie ja światłach i ten błąd czujnika położenia wałka korbowego brak lokalizacji.  A czy można to jakoś przestawić czy musze wymienić rozrząd . Ten ma teraz przejechane 30 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz rozrządu na pasku masz tam jeszcze łańcuch, jego napinacz i wariator.

 Błąd wskazuje na uszkodzenie czujnika położenia walka rozrządu albo wału korbowego ale zazwyczaj pojawia się przy braku synchro na rozrządzie. 

Rozrząd na pasku łatwo sprawdzić bez zbędnego rozbierania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jutro podjadę do mechanika niech zobaczy i ewentualnie naprawia. Jakie mogą być koszta takiej naprawy??? Bo przed świętami trochę krucho z kasą. I jeszcze jedno, czy mogę tak poruszać sie autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, naznaczony81 napisał:

A ten czujnik gdzie się znajduje. I czy mogę tak się narazie poruszac

nie cuduj, masz poyebane na rozrzadzie 

nie jezdzij bo zaraz bedziesz szukac drugiego konia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po wizycie u mechanika okazuje się że to napinacz łańcucha faz rozrządu jest winny. Pytanie takie czy można go jakoś regulować czy tylko wymiana. I czy przy ewentualnej wymianie zmienić też łańcuch. Znalazłem taki zestaw firmy DME. Mechanik mówił mi że czujnik położenia wałka rozrządu jak jest zepsuty to też powoduje problemy z ustawieniem się napinacza. Nie wiem czy tak jest czy tylko prubuje kasę że mnie doić. Dajcie znać jak ktoś coś wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien mechanika skoro nie udzielił Ci takich informacji. Nie reguluje się tego, a jak z zamienniki to takie z górnej półki, a nie gówno w papierku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy problemach z czujnikiem miałby xo najwyżej problemy z odpalaniem i możliwy spadek mocy ale nie zawsze i raczej towarzyszyłby inny błąd. 

Najpierw trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu, jak jest ok to szukać dalej. Czujnik nie ma nic do mechanicznej pracy napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wymieniłem rozrząd napinacz łańcucha i łańcuch faz rozrządu. nowe świece cewki czujnik położenia wału korbowego i czujnik położenia wałka rozrządu. bład cały czas sie pokazuje. 17748 P1340. Autko odpala na zimnym i ciepłym. nie zmulone nie pali wiecej. tylko ta nierówna praca na jałowym. jakby nie palił na jednej świecy telepie całym autem. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męcz mechanika. Postawił taką, a nie inną diagnozę, skasował pieniądze to niech doprowadzi do ładu na własny koszt.

Czas się obudzić, a nie napychać kieszenie tym darmozjadom bez pojęcia. Forum Ci nie pomoże za bardzo w rozwiązaniu problemu więc nękaj tego kto to robił.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...