Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd TPMS Ciśnienie w oponach Awaria systemu.


Bartek.wiech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Praktycznie po każdym odpaleniu auta wyskakuje mi ten komunikat co na zdjeciu. 
Ciśnienie w oponach:Awaria systemu. Jak zapisze w mmi ciśnienie w kołach to jest dobrze do następnego odpalenia auta, w trakcie jazdy jest Ok. Przejadę ponad 20 Km, wyłącze silnik, odpalę i znów ten sam komunikat i tak w kółko? Ktoś miał taki problem i zna rozwiązanie? Po podłączeniu vcds jest taki błąd jak na zdj. 
Wspomne ze ostatnio były zmieniane koła na zimowe i zmieniany był lewy przedni przegub. 
 

868A3A4E-CA88-44E5-BB46-F26FC3FE3466.jpeg

4507EDAB-9B41-453D-8411-425C606D7730.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 nie ma czujnikow TPMS ,system jest zintegrowany z ABS.

Na poczatek pasuje odczytac ten blad jakims lepszym sprzetem ktory pokaze jakis opis.

Jesli problem zaczal sie po wymianie przegubu to albo uszkodzili czujnik ABS ,albo przegub jest na tyle kiepskiej jakosci ze czujnik ABS nie odczytuje prawidlowo obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy akumulator nie jest do wymiany, mi też wywalało ten błąd, tylko przy odpalaniu silnika, skumalem że to może być to, bo akku miałem totalnie na wykończeniu. VCDS  pokazywał pojemność akku 46Ah... Gdzie normalnie akku ma 80Ah. Po wymianie na nowy, sprawny akumulator zero cyrkow z TPMS przy odpalaniu. Chociaż najpierw sprobowalbym rad kolegów wyżej, może to faktycznie coś poważniejszego, a może jak w moim przypadku, nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten błąd się pokazał zupełnie niespodziewanie po tym, jak na chwilę podłączyłem inną wersję panelu klimatyzacji i wentylacji niż moja oryginalna (od Anglika iz innym rozmieszczeniem przycisków). Po włączeniu zasilania na tym "obcym" panelu na chwilę uruchomił się wyświetlacz, ale zaraz potem zgasł i panel przeszedł jakby w tryb awaryjny (migający przycisk OFF i niemal wszystkie przyciski nieaktywne). Po podłączeniu oryginalnego panelu wszystko wróciło do normy (panel działał normalnie jak przedtem), ale po włączeniu zapłonu wystąpił właśnie ten błąd TPMS. Bardzo to dla mnie dziwne. Zrobiłem "reset" ustawień z menu "car", tzn. potwierdziłem że ciśnienia w oponach są sprawdzone i jednakowe. Po tym komunikat zniknął. Nie wiem jednak, czy to się nie będzie powtarzać, bo już nie odpalałem drugi raz. Wkrótce się przekonam...

Edytowane przez hubig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...