Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie dystanse do audi a4 b7 sedan felgi 18 tzw. łopaty.


gracz123ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie dać dystanse w a4 b7 sedan przy felgach et43 18cali. Felgi to ori audi tzw. łopaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11mm przód i 15mm na tył jest BARDZO na styk z nadkolami, powiedziałbym, że nieco mniej powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też o to chodzi żeby wypchnąć koło ale z głową bo żeby przy jakimś większym obciążeniu nie obcierało o nadkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tobias napisał:

takie aby były z centrowaniem na felgę czyli min. 15mm

Eibach robi 11mm z centrowaniem, 15mm do tych felg to za dużo.

 

W dniu 19.12.2020 o 22:24, gracz123ja napisał:

No też o to chodzi żeby wypchnąć koło ale z głową bo żeby przy jakimś większym obciążeniu nie obcierało o nadkole

Ciężko mi to odnieść do normalnego zawieszenia bo mój jest na gwincie z ogranicznikami, póki co nie dobijał, ale też nie dociążam bardzo tego samochodu.  Wrzuce później  zdjęcie jak to wygląda na zestawie j/w. Jak nie chcesz przeginać, to lepiej będzie zostać bez dystansów bo musiałbyś zakładać takie bez centrowania, a z tym często są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojtek_lbn napisał:

Eibach robi 11mm z centrowaniem

to że robi to nie znaczy że załozysz je do siebie na piastę, najmniejsza grubość dystansu z kołnierzem centrującym to taka ile wystaje wypust piasty plus do tego 2 mm jeszcze.

załozysz bez problemu 11mm z kołnierzem pod warunkiem że zakładasz na felgę z wiekszym otworem centrującym niż śr. piasty w b7 57,1mm

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 22:24, gracz123ja napisał:

No też o to chodzi żeby wypchnąć koło ale z głową bo żeby przy jakimś większym obciążeniu nie obcierało o nadkole

Łap zdjęcia.

 

9 godzin temu, tobias napisał:

to że robi to nie znaczy że załozysz je do siebie na piastę, najmniejsza grubość dystansu z kołnierzem centrującym to taka ile wystaje wypust piasty plus do tego 2 mm jeszcze.

załozysz bez problemu 11mm z kołnierzem pod warunkiem że zakładasz na felgę z wiekszym otworem centrującym niż śr. piasty w b7 57,1mm

Nie mów mi proszę, że nie założę, bo samochód ze zdjęć ma z przodu 11mm z Eibacha, z centrowaniem, bez żadnego problemu... Z tymi felgami wszystko pasuje i drugie mam RSy 19", też pasują. Jak kupisz dystans firmy krzak (albo i nie krzak, ale z jakiejś manufaktury) to może będzie ten problem o którym piszesz, ale nie tu.

20201221_112214_HDR.jpg

20201221_112217_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtek_lbn napisał:

Nie mów mi proszę, że nie założę, bo samochód ze zdjęć ma z przodu 11mm z Eibacha

nie wiesz co masz, pokaż mi ten dystans bo wydaje mi się że nie wiesz co to centrowanie z kołnierzem, chyba że to są nie ori audi do b7 felgi, z wiekszym otworem na piastę np z b8 to zgodzę się że 11mm z kołnierzem wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będę pokazywał, jak nie wierzysz to Twój problem. Tym bardziej, że nie interesuje Cie jak to wygląda, tylko chcesz na siłę udowodnić że masz racje. Osobiście kupiłem nowe dystanse i oryginalne felgi z otworem 57,1, osobiście ja przymierzałem i  montowałem,  a tak się składa że z mechaniką, plus felgami i oponami mam do czynienia już ładnych parę lat i nieco się na tym znam. 

P.S.

Eibach S-90-9-11-002, felga  8e0 601 025 ak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2020 o 21:46, wojtek_lbn napisał:

a tak się składa że z mechaniką, plus felgami i oponami mam do czynienia już ładnych parę lat i nieco się na tym znam. 

gratuluję Ci samo dowartościowania, ogarniesz na forum a4 połowę działów, nie będę z koniem się kopał.

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...