Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie po zapłonie - Montaz wideorejestratora


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam kabla, który ma zasilanie po zapłonie do wideorejestratora. Czy ktoś wie jaki kolor powinien mieć ten kabel albo jaki wy użyliście? Przeszukałem już pełno kabli i nie znalazłem nic. Szukam nad podstopnicą kierowcy.

Jeżeli łatwiej się wpiąć w innym miejscu (montaż kamerki na przód i tył) proszę o informację. 

 

 

IMG_0740.JPEG

IMG_0741.JPEG

Edytowane przez piieczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Udało Ci się może podłączyć wideorejestrator do zasilania?  Właśnie bujam się z podobnym problemem. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzemien7 w jednej z kostek bezpieczników pod stopą (widoczne na zdjęciu powyżej) pojawia się zasilanie po zapłonie. W innej jest podane na stałe. Wystarczy sprawdzić miernikiem, dołożyć pin z kablem + bezpiecznik i masz profesjonalnie pociągnięte zasilanie, bez cięcia izolacji na fabrycznych kablach. 

Tutaj info o pinach: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie rzuć okiem jak zrobiłem to u siebie w sposób bezinwazyjny: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sowiq Dzięki za podrzucone linki... mam pytanie jak udało Ci się wcisnąć kabel między przednią szybę, a podsufitkę? Moja podsufitka wydaje się być jakby przyklejona do dachu. Jeżeli chodzi o bezpieczniki to sprawdzałem zwykłą żarówką taką jak na foto i wyszło mi że wszędzie jest napięcie, a zapłon miałem wyłączony.

 

Probnik-napiecia-pradu-tester-kontrolka.jpg

Edytowane przez krzemien7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzemien7 wcisnąłem ją po prostu palcami. Podsufitka na pewno nie jest przyklejona (a przynajmniej nie jest tak robione fabrycznie). 

Jeśli chodzi o napięcie, to sprawdź nie tylko przy wyłączonym zapłonie, ale też zamkniętych i zaryglowanych drzwiach. Weź pod uwagę, że w niektórych elementach wyposażenia zasilanie jest podawane również po wyłączeniu zapłonu, a wszystko gaśnie dopiero jak zamkniesz auto. 

Nie dam sobie teraz głowy uciąć, ale zasilanie raczej na pewno znika w segmencie B albo D.

 image.png

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie w segmencie E podpiete pod zacisk 15, czyli 12V po zaplonie. Miejsca bezpiecznika nr 6 i nr 7 sa wolne, tam mozesz wlasny bezpiecznik wsadzic.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy, niedawno nabyłem audi a4 b8 avant z 2008 roku.

Zakupiłem wideorejestrator wraz z zestawem bypassów do bezpieczników, lecz nie umiem sobie poradzić z podłączeniem go.

Z tego co udało mi się dowiedzieć VCC powinno być podłączone pod bezpiecznik o stałym zasilaniu, a ACC pod bezpiecznik o zasilaniu po przekręceniu stacyjki.

Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś by mi powiedział pod konkretnie które bezpieczniki podpiąć dany kabel.
Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie konsoli masz bezpieczniki. Są trzy rzędy. W rzędzie oznaczonym ST1 wszystkie bezpieczniki 1-12 są po zapłonie czyli ACC (zacisk 15- fachowe określenie).

W środkowym rzędzie ST2 bezpieczniki 5-12 są pod napięciem na stałe czyli VCC (zacisk 30).

W trzecim rzędzie ST3 wszystkie są pod zaciskiem 30 (stałe 12V).

20210407_163031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Po lewej stronie konsoli masz bezpieczniki. Są trzy rzędy. W rzędzie oznaczonym ST1 wszystkie bezpieczniki 1-12 są po zapłonie czyli ACC (zacisk 15- fachowe określenie).

W środkowym rzędzie ST2 bezpieczniki 5-12 są pod napięciem na stałe czyli VCC (zacisk 30).

W trzecim rzędzie ST3 wszystkie są pod zaciskiem 30 (stałe 12V).

20210407_163031.jpg

Wielkie dzięki za odpowiedź, jeszcze tak dla pewności dopytam- czy ma znaczenie amperaż bezpiecznika pod który podłączam bypass? Pod jakie najlepiej podpinać VCC i ACC. Dopytuję bo nie chcę nic spalić. Przy bypassach mam dołączone bezpieczniki 2A. I jeśli dobrze rozumiem to VCC mogę wpiąć pod 5-12 z ST2 i całe ST3 tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia pod jakie podepniesz bo ten rejestrator ma własne zabezpieczenie (ten bezpiecznik  2A). 

Tak, VCC to ST2 5-12 lub wszystkie w rzędzie ST3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałbym jeszcze jedno pytanie, jeśli przykładowo mam wolne miejsca w ST1 np. 9, 10, 11, I w st2 tez są wolne, to mogę podpiąć się do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, musisz tylko sprawdzić czy są uzbrojone, tzn. czy piny na bezpieczniki w nich siedzą, możliwe, że będą puste. Muszą mieć piny po obu stronach (tam gdzie nóżki bezpiecznika wchodzą. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat, bo pomógł mi dziś w montażu wideorejestratora z trybem parkingowym :D

 

W podstopnicy znalazłem wolne miejsca, w moim przypadku niektóre sloty miały podpięte zasilanie, ale nie było w tym miejscu bezpiecznika i drugiej nózki (wiązki). Skorzystałem z bypassów bezpieczników ATC podpinając w nie tylko jeden bezpiecznik (bo ten 'bypassowany" jest pusty). Należy zwrócić uwagę na to w jaki sposób działa bypass - bo można go podpiąć odwrotnie i w takiej sytuacji nie zadziała. Standardowe bezpieczniki niestety nie zmieszczą się w poziomie - wtedy trzeba szukać pionowych slotów (i zapewne bypassów ATS). Ja znalazłem takie o niższym profilu i siedzą na styk - jak będzie widno porobię zdjęcia.

 

Blisko podstopnicy jest śruba z której możemy ukraść masę. Ja generalnie z podstopnicy wyprowadziłem przewody vcc/acc do drugiej skrzynki bezpieczników po lewej stronie deski (przy drzwiach kierowcy) - tam jest dużo miejsca by wrzucić urządzenie. No i śruba na widoku z której też można ukraść masę bez uprawiania jogi pod kierownicą :)

Dzięki za pomoc!

IMG_7189.jpg

Edytowane przez zb0oj
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam zdjęcia po montażu, wszystko działa jak trzeba :D

 

W skrzynce bezpieczników po lewej stronie deski wszystkie u mnie były VCC (zasilanie stałe).

IMG_7210.jpg

IMG_7211.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...