Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy 17579 i 17950 1.8t BFB + 16705!!


luki82ezg

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

Ostatnimi czasy miałem problem z obrotami silnika podczas jazdy przy obciążeniu inaczej przy mocnym przyspieszaniu zapalała się kontrolka kontroli trakcji i EPC. Po wyłączeniu i włączeniu jeszcze raz silnika problemu stawał jednakże przy próbie wyprzedzania czy mocniejszego przyspieszania powtarzało się to cały czas aż w końcu silnik bardzo mocno falował i nie dał się wkręcić powyżej 1500 obrotów. Podłączyłem komputer wyszła masa błędów przepustnicy. Przepustnica wymieniona na początku było ok problem powrócił i wyświetla kody jak w temacie 17 579,17950. Może to nie było od początku problem przepustnicy tylko gdzie indziej ma z was ktoś jakiś pomysł na ten temat. Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Edytowane przez luki82ezg
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wyskakuje błąd 16705 (czujnik g28) Silnik pow. 2500 wariuje i od razu błędy. Wykręcając się na obroty wchodzi na nie nierówno. 

Edytowane przez luki82ezg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 19:04, luki82ezg napisał:

Komp suchy jak pieprz. Wtyczka przy przepustnicy tez idę dalej

U mnie też niby było sucho, a porządne przeczyszczenie wtyczek w kompie rozwiązało problem. Początkowo też szukałem przyczyny w przepustnicy, a potem w wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp był rozłączony, przedmuchany, szczoteczka wszystko przeczyszczony. Auto kilka dni już stoi w garażu. Po zabawie w czyszczenie na postoju ok. Wyjazd i po mocnym wciśnięciu pedału przyspieszania samochód traci moc. I znów błędy 17579 i 17950. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas diagnostyki sprawdziłem napięcie alternatora 13,4, wymieniłem 14,4

poszedłem dalej doszedłem do zaworu DV. Przepuszczał. Wymieniony. Założony nowy i elegancko. Pojeżdżone, dobrze miał wstawiane i nic, żadnych błędów. Pojechałem do sklepu, zrobiłem zakupy odpalam i po dodaniu gazu 17579 oraz 16905. Skasowałem i wrócił. W sylwestra przejazd i nic zero błędów. Wróciłem też nic. Już nie wiem co może jeszcze być.

Czego się nie dotknę to rozwalone!

 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Może jakiś magik w Łodzi lub okolicach, który ogarnia LOGI. Może tam wypatrzy jakiś błąd.

Ja już tracę nerwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!!!

Doszedłem do przyczyny tego wariactwa!

Cały problem był w wiązce przy ECU. Cała kość odcięta i zamieniona. Jak ręką odjął.

Jakby ktoś miał tego typu problem sprawdzajcie tam.

Jednocześnie przepraszam za tak długi czas odpowiedzi, ale życie samo tworzy problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...