Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porysowane szyby


Tkoczu_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w swojej b7 strasznie porysowana przednia i tylnią szybę, zapewnię od wycieraczek..

Co polecacie z tym zrobić ? 
może macie jakiejś sprawdzone produkty ? 
 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie podobny problem z przednią. Myślałem o polerce, ale kolega próbował w swoim samochodzie i chociaż rysy zeszły, to odpryski stały się jeszcze bardziej widoczne, więc nie był to do końca oczekiwany efekt.

U mnie odprysków też nie brakuje, więc na wiosnę pewnie zdecyduję się na nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę wprawy w polerowaniu rotacją, to zrób sobie produktem od RRC do polerowania szyb i padem filcowym. Co prawda zostają resztki pasty w odpryskach, ale po czasie się wymyją. U mnie szyba była tak porysowana, że zamiast pojedynczego źródła światła widziałem tylko sieczkę. Po tym zabiegu różnica jest naprawdę spora. Najgorszy w polerowaniu szyby jest fakt, że może pęknąć przy nagłej zmianie temperatury (na rozgrzaną szybę rozpylamy zimną wodę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też przedobrzyc i zrobić efekt soczewki. Jeśli rysy są znaczące to szkoda zachodu, bo niewiele drozej wyjdzie wymiana szyby. Jak masz ubezpieczenie na szyby to śmiało wal kamieniem i wymieniaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, przem8 napisał:

Można też przedobrzyc i zrobić efekt soczewki. Jeśli rysy są znaczące to szkoda zachodu, bo niewiele drozej wyjdzie wymiana szyby. Jak masz ubezpieczenie na szyby to śmiało wal kamieniem i wymieniaj :D

Hehe też mi to kolega powiedział :grin:

Ale najpierw spróbuje to jakoś wypolerować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tkoczu_ napisał:

Hehe też mi to kolega powiedział :grin:

Ale najpierw spróbuje to jakoś wypolerować 

Dobra rada! Mam u siebie ubezpieczone szyb, co prawda przypadkiem, ale wybiłem szybę w tylnej klapie. Zadzwoniłem do ubezpieczalni powiedziałem, że szybie "się pękneło", zostałem poinformowany, że będzie zamiennik bo tak jest w umowie. 1 wymiana szyba STARGLASS- krzywa, 2 wymiana bo tamta z wadą produkcyjną- krzywa, dwa telefony może ze 2 miesiące czekania i 3 wymiana na ori. szybę.

Koszt ubezpieczenia szyb niższy od polerki, a szyba taka jak być powinna. Jak zobaczą, że z szybą kombinowane to może być lipa. Lepiej ubezpieczyć szyby...

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ubezpieczenie to ja bym się nie bawił tylko kamień w rękę i do roboty :D mniej zachodu, a efekt lepszy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem i przód , i tył.Wyszlo jak nowe.Kasa niewielka chyba po 200 od szyby. Natomiast boczne są dość głęboko porysowane i będą do wymiany.Demontaż i polerka się nie opłaca.Wszystko zależy od tego jak głęboko są porysowane i kto polerkę miałby robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dekiel 13 napisał:

Ja polerowałem i przód , i tył.Wyszlo jak nowe.Kasa niewielka chyba po 200 od szyby. Natomiast boczne są dość głęboko porysowane i będą do wymiany.Demontaż i polerka się nie opłaca.Wszystko zależy od tego jak głęboko są porysowane i kto polerkę miałby robić.

A czym polerowałeś? I jakich środków użyłeś ? 
 

Az takiej tragedii nie mam z tymi szybami, widać to jedynie jak wieczorem gdzieś jade i z przeciwka ktoś wali światłami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dekiel 13 napisał:

Ja polerowałem i przód , i tył.Wyszlo jak nowe.Kasa niewielka chyba po 200 od szyby. Natomiast boczne są dość głęboko porysowane i będą do wymiany.Demontaż i polerka się nie opłaca.Wszystko zależy od tego jak głęboko są porysowane i kto polerkę miałby robić.

A ubezpieczenie szyb około 50 pln. Zwykłe szyby nie są drogie, gorzej z akustycznymi itp, przy wymianie szyby pytałem jaka wartość szyby na tył do b6 to 450-500, przód niewiele więcej jak zwykła szyba nie grzana.

3 godziny temu, Tkoczu_ napisał:

A czym polerowałeś? I jakich środków użyłeś ? 
 

Az takiej tragedii nie mam z tymi szybami, widać to jedynie jak wieczorem gdzieś jade i z przeciwka ktoś wali światłami..

Po polerce może być nie lepiej, jak ktoś zwali robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa szyba na tył to około 600 (pilkington) z montażem w avancie, przód to jakieś 450zl za zwykła lub podobnie za szybę z B7 pod czujnik deszczu (też pilkington)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie złe sumy :facepalm::shock3:

Pojadę po zimie do jakiegoś „fachowca” żeby to ogarnął a jak nie to zdecyduje się na nowe :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tkoczu_ napisał:

A czym polerowałeś? I jakich środków użyłeś ? 
 

Az takiej tragedii nie mam z tymi szybami, widać to jedynie jak wieczorem gdzieś jade i z przeciwka ktoś wali światłami..

Robiłem u znajomego który się tym zajmuje oprócz tego poleruje reflektory.Nie wie czego tam użył ale rysy po wycieraczka chyba znikły a z tyłu to w ogóle szyba była matowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ogólne info.

AUTOKULT.PL

Nie wszystkie uszkodzenia kwalifikują szybę do wymiany. Część z nich można wypolerować. Ważne, by zrobić to umiejętnie i nie zepsuć szkła. Jak to się robi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę roboty przy polerowaniu szyby tlenkiem ceru.. Sam jestem w podobnej sytuacji, ale z uwagi na stan przedniej szyby, to pozostaje mi tylko raczej wymiana :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...