Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie ambient


matixxxDEE

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zrobienie podświetlenia ambientowego. Chciałbym, żeby było jak najbardziej zbliżone do oryginału. Wpadłem na pomysł, żeby wydrukować na drukarce 3d oprawę pod diody, ale potrzebowałbym zdjęć oryginalnego podświetlenia wraz z wymiarami. Czy ktoś mógłby mi podrzucić takie zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wielkiej kombinacji weź sobie dwie diody 12v i zwykłe oprawki. W osłonie lampki masz zaznaczone miejsca gdzie wywiercić otwory pod ambiente. Oprawki diod 5mm wchodzą prawie idealnie w to miejsce. Ja dodatkowo usztywniłem klejem na gorąco. Kawałek kabla, konektorki i wpinasz się w lampkę. Wszystko gotowe. 

Przy założonej lampce wygląda jak Ori. Różnicę widać dopiero gdy rozbierzesz tą lampkę i zajrzysz do środka

IMG_20200919_163950.jpg

IMG_20200919_163952.jpg

IMG_20200919_173934.jpg

IMG_20200919_173946.jpg

IMG_20200919_174430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody bez rezystorów się spalą. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak samo jak pisze kolega wyżej, zwykle diody tylko trzeba dodać rezystory i diody zamalowalem dodatkowo sprejem do przyciemniania świateł bo były za mocne i efekt mnie zadowala, dodatkowo zrobiłem tak samo podświetlene klamki

IMG_20210106_160138.jpg

IMG_20210106_160024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent fajny... mam pytanie, skad ma iść prąd? gdzie wpiąć sie z diodami? pod dowolne miejsce z świetlenia lampki tzn... jej przyciskow? tam znaleść + i -? jakie rezystory? jakiś link? co do oprawek to są one ori? czy samorobka? na portalu aukcyjnym sa np diody gotowe z oprawkami ale jak powinno być w ori? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,  że w poprzedni aucie montowałem ori diody o nr 8E0919063A, należało jedynie wywiercić otwory w lampce podsufitki. Fajną dawało poświatę na tunel :) choć takie rozwiązanie na pewno będzie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda z kablem 20cm LED 5mm 12V czerwona z oprawką... takie znalazlem na allegno...

Kupić takie 2 i do tego rezystory? do kazdej osobno? jakie te rezystory... w środku lampki nie bedzie widać jaką oprawke mają ledy a efekt bedzie osiagniety. Tak sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda z kablem 20cm LED 5mm 12V czerwona z oprawką... takie znalazlem na allegno...

Kupić takie 2 i do tego rezystory? do kazdej osobno? jakie te rezystory... w środku lampki nie bedzie widać jaką oprawke mają ledy a efekt bedzie osiagniety. Tak sadze.

Czy rezystory 750ohm beda odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bombelm7 napisał:

Dioda z kablem 20cm LED 5mm 12V czerwona z oprawką... takie znalazlem na allegno...

Kupić takie 2 i do tego rezystory? do kazdej osobno? jakie te rezystory... w środku lampki nie bedzie widać jaką oprawke mają ledy a efekt bedzie osiagniety. Tak sadze.

Czy rezystory 750ohm beda odpowiednie?

Ja kupowałem diody na allegro razem już z wbudowanymi rezystorami, w lampce są oryginalne dwie blaszki na jednej jest + na drugiej -, jest to oryginalne podłączenie oświetlenia ambiente

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 17,89 zł - 5x Kontrolka 12V dioda czerwona z oprawką i kablem (9343890779)...

 

bedą takie ok? chce zrobić odrazu z przodu i z tyłu auta a 1 zostanie mi na wszelki wypadek... ona chyba maja rezystory... nadadzą sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...