Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasieg Pełnego Baku


MrAdam6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 tygodni mam taki problem. Normalnie pokazuje mi  do przejchania po zalaniu pod korek 900 km ale dzis pokazało 800km. Dodam ze tankuje w tym samym miejscu do pelna zawsze. I ostatnio mialem  same trasy a i tak pokazuje mniej niz miesiac temu gdzie jezdzilem tylko po miescie. I sytuacja z dziś, wróciłem z trasy 300 km mialem spalenie srednie 4,7/100 a i tak pokazalo  po  zatankowaniu  jedyne 800km. O co moze  Fis-owi chodzić...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że komputer analizuje ostatnie spalania i oblicza dla nich zasięg, czyli od ostatniego stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej w momencie gdy pokazało Ci zasięg 900 km, średnie spalanie do momentu tankowania było niższe niż te, które Ty osiągasz. Komputer oblicza zasięg na podstawie średniego spalania. Tak jak kolega wyżej napisał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Muskel1 napisał:

Najwidoczniej w momencie gdy pokazało Ci zasięg 900 km, średnie spalanie do momentu tankowania było niższe niż te, które Ty osiągasz. Komputer oblicza zasięg na podstawie średniego spalania. Tak jak kolega wyżej napisał. 

 

moje srednie spalanie z 10tysiecy  jest 6,7 a według tego  co piszesz powinno być 9,x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci na jakiej podstawie FIS oblicza zasięg. Najwidoczniej ostanie kilometry, które przejechałeś były albo po mieście albo jechałeś szybciej.  Magii tu nie ma. Komputer wylicza z tego co ma zapisane w pamięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 22:54, Muskel1 napisał:

Napisałem Ci na jakiej podstawie FIS oblicza zasięg. Najwidoczniej ostanie kilometry, które przejechałeś były albo po mieście albo jechałeś szybciej.  Magii tu nie ma. Komputer wylicza z tego co ma zapisane w pamięci. 

To odpowiem jeszcze raz, jechalem przy srednim spalaniu z 300 km 4,7 na 100 a z autostrady  do stacji paliw mialem z 500 mettrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 21:47, nerwos napisał:

Jaka jest pojemność baku w Twoim aucie?

40 litrów tylko co to ma wspolnego? nagle pojemnosc baku mi sie nie zmniejszyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalając średnio 5l/100km na baku 40l  zrobisz 800km tak?

to jeśli średnia spalania na 100km wzrośnie lub zmniejszy się o 10% , czyli zaledwie 0,5l/100km to adekwatnie do tego komputer przeliczy o 10% więcej lub mniej kilometrów do przejechania (zasięg).

Najlepiej przeliczać ilość fizycznie wlanego paliwa przez kilometry które przejechałeś. Zrobić tak kilka razy i porównać z tym co pokazuje komputer. Z tego co pamiętam to fis często przekłamuje ale wartości  te można skorygować.

Jeśli faktycznie pojemność baku nie ma wpływu na zasięg to sory, że sie udzieliłem!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nerwos napisał:

Spalając średnio 5l/100km na baku 40l  zrobisz 800km tak?

to jeśli średnia spalania na 100km wzrośnie lub zmniejszy się o 10% , czyli zaledwie 0,5l/100km to adekwatnie do tego komputer przeliczy o 10% więcej lub mniej kilometrów do przejechania (zasięg).

Najlepiej przeliczać ilość fizycznie wlanego paliwa przez kilometry które przejechałeś. Zrobić tak kilka razy i porównać z tym co pokazuje komputer. Z tego co pamiętam to fis często przekłamuje ale wartości  te można skorygować.

Jeśli faktycznie pojemność baku nie ma wpływu na zasięg to sory, że sie udzieliłem!

pozdro

Nie chodziło mi przecież że pojemność baku nie wpływa na zasięg. I teraz po twoim wytłumaczeniu wszystko jest ok. Dzisiaj tankowałem i zasięg to 725km do przejechania, mniej bo jeździłem tylko po mieście i licząc twoim sposobem to się zgadza. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho dobrze pokazuje. Ot wzial pod kalkulacje miesiac jazdy po miescie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...