Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skacząca rolka napinacza


Gelo290884

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim a4 b8.mianowicie skacze rolka napinacza i wydaje bardzo nieprzyjemne odgłosy.Widzialem posty na forum że wina tkwi w sprzegielku alternatora ale zostalo to wymienione pasek także napinacz z rolka dodam że mechanik obstawiał również koło pasowe po czym okazało się że to też nie to.Nie mam pojęcia co jest grane a kolejna wizyta i kolejny mechanik po prostu chce wymieniać kolejne elementy. Bardzo proszę o pomoc może ktoś miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem podobnie kolego. Napinacz walił na zimnym silniku i jałowym biegu. Po dotknięcu gazu  przestawało skakać i stukać.

Wymieniłem sprzęgło alternatora, mimo że podczas wymiany już widziałem że niepotrzebnie, bo stare było dobre, jednak miałem już nowe więc założyłem. Po wymianie o dziwo problem ustał. Niestety na bardzo krótko. Ponieważ pasek miałem w miarę nowy więc nie brałem go pod uwagę, wymieniłem napinacz. Jak stukało tak stukało. Wkurzyłem się, kupiłem nowy pasek tym razem contitech stary był gates.

Po wymianie paska spokój. Obstawiam że u ciebie też nie jest nic innego. Po prostu na biegu jałowym szczególnie na zimnym silniku jest duże obciązenie altermatora i co za tym idziepaska. Pasek się podślizguje i wprawia w szał napinacz, Tak sobie to wytłumaczyłem. Innej opcji nie ma. Oczywiście jeśli poza wszelką wątpliwośc masz sprawne sprzęgło alternatora, bo zwykle to jest główną przyczyną takich objawów, przynajmniej w innych markach, no ale to w końcu Audi. ;))

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już chyba 6pk1574 albo 1580, ale to musisz sprawdzić jaki powinien być u ciebie, bo zależnie od osprzętu długości mogą być inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Mechanik ma to sprawdzić.jak ogarnę temat to dam znać czy pomogło.Pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdziłeś czy ciśnienie paliwa skacze na zimnym silniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaczące ciśnienie paliwa na zimnym silniku może mieć wpływ na te drgania jeżeli napinacz, pasek, sprzęgiełko są sprawne. Jest o tym na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że te drgania mam też już nawet gdy auto się zagrzeje.a najwięcej słychać to podczas włączonej klimie.wydaje mi się że tak jakby coś robiło duży opór mechanik twierdzi że może być to jeszcze sprzęgło od klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z powrotem od dwóch dni mam auto z powrotem narazie brak drgań po wymianie paska jak pisał kolega.jeszcze parę dni poobserwuje i zobaczymy mam nadzieję że to w końcu pomogło.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...