Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t BEX problem z doladowaniem.


blasterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce się wymądrzać, ale jak jechałem do Gregor10 na strojenie BEXa, to żeby nie było wątpliwości, Gregor kazał mi się dobrze przygotować do wizyty. Wymieniłem na nowe: DV, N75, odmę, pompę paliwa, wtryski i świece. Wydałem trochę pieniędzy, ale nie żałuję. Tak przygotowane auto bez problemu udało się fajnie podciągnąć. Jedna wizyta, jedna wycieczka do Jasła, raz wydane pieniądze i wszystko śmiga już ponad rok. Polecam ci kompleksowe przygotowanie osprzętu, szkoda czasu i nerwów jeździć na poprawki.;)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie wtrysków na wydajniejsze konieczna jest ich kalibracja ? jeśli tak to ogarnę to VCDS-em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, blasterpl napisał:

Czy po wymianie wtrysków na wydajniejsze konieczna jest ich kalibracja ?

Tak.

10 minut temu, blasterpl napisał:

jeśli tak to ogarnę to VCDS-em ?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada procedura kalibracji , wszystko co znalazłem w sieci dotyczy diesla a o benzynie nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blasterpl napisał:

A jak wyglada procedura kalibracji , wszystko co znalazłem w sieci dotyczy diesla a o benzynie nic nie ma.

Trzeba zmienić mapę w ecu silnika. To nie jest coś dla zwykłego zjadacza chleba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem turbine , teraz w piku ładuje 1.5 bar :) przy 2200 mam już 1bar, szukam wtrysków i czas na strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski nadal poszukiwane , ciężki temat z tymi BOSCH 0 280 156 012 , używek nie ma wcale . Czy pchać się w nowe , jak rozróżnić ori Bosch od Chińskiej podroby? Czytałem ,ze podroby to loteria co się trafi.

Na takich : 06A906031BC (od BAM) ile można uzyskać KM ?

Edytowane przez blasterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

012 dostepne są tylko made in china.. fabryka boscha w chinach, ale to raczej nie problem bo te wtryski działają ok, kupujesz w sklepie i tyle, ok 140 zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , mam wtryski BOSCH 0 280 156 012 , czy mogę je zamontować i jeździć bez strojenia? . Na strojenie jestem umówiony za 2 tyg. Co się będzie działo po założeniu tych wydajniejszych wtrysków bez korekcji mapy. Na mój mały rozumek to wtryski będą podawały za dużo paliwa czy ECU z tym sobie poradzi za pomocą korekt? Oczywiście nie mam zamiaru na tym upalać ale przemieszczać się do przysłowiowego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak by było najlepiej ale boje się , ze coś nie zagra i znowu 3 tyg. czekania na nowy termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, blasterpl napisał:

No tak by było najlepiej ale boje się , ze coś nie zagra i znowu 3 tyg. czekania na nowy termin.

Jak wtryski sprawne to nie ma nic co może tam nie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...