Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik benzynowy pod montaż gazu


Daniel_4x2y

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Daniel_4x2y napisał:

Witam, tak jak w temacie, chciałbym zakupić Audi A4 B8 i mam w planach montaż gazu, i chcę się dowiedzieć czy do silników 1.8 TFSI  lub 2.0 TFSI będzie ten gaz dobrze chodził a nie 50/50. Pozdrawiam

Odpusc sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja kosztuje średnio 4-5tys i spala średnio 2l benzyny na 100km i pewnie koło 10-12l gazu więc przekalkuluj po jakim czasie to się zwróci. Jak robisz min 30tys rocznie i znajdziesz tfsi w idealnym stanie to może Ci się oplaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalację w 2.0 Tfsi CDNC od połowy 2021, sam montowałem, zaraz po kupnie auta, od razu robiłem rozrząd kompletny, wałek z fazatorem był uszkodzony, serwis S-tronic wysyłałem mechatronikę na regenerację. Zalożyłem następujące komponenty od lpg: Sterownik kme nevo sky direct 2, wtryski magic FX i reduktor magic 3 big. Przejechałem ponad 30 tys. km. Zaraz na początku jak założyłem instalację bardzo rzadko w losowych momentach miałem spore wypadanie zapłonu na jednym cylindrze, kupiłem używane wtryski z audi TT i do tej pory 0 problemów. 

Instalację stroiłem po afr ze sterownika silnika. Zrobiłem emulację wysokiego ciśnienia i spalanie ok 1.5l pb na 100km średnio, reszta lpg na trasie ok 8-9 przy stałej prędkości typu 130-140. Średnia na trasie dużo wyprzedzania, korki, miasto wychodzi 12-12.5.

Edytowane przez pompak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1-sze tfsi z prinsem dedykowanym ,zużycie paliwa jak wyżej ,przy pedale w podłodze więcej pb.Jak sprzedawałem 150 tysi było już na lpg zrobione i tylko parownik regenerowany.Ale zakup tfsi w b8 poto żeby gaz zakładać bez sensu, koszt instalacji i naprawy wady olejowej b.duży, jak ktoś sporo jeździ lepiej dizla 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...