Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tylna kanapa, foteliki dziecięce, ilosc miejsca.


matbruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam a4b9 Fl sedan,  auto kupione jako nowe i użytkowane rok, mam dwie córki 4.5 roku i 3 miesiące, dotychczas przy jednym dziecku niebylo problemu, córka w foteliku isofix z tyłu, żona z przodu lub z tyłu i ja za kierownicą, (żona niema prawa jazdy), teraz z racji pojawienia się drugiej Córeczki która ma 3 miesiące żona chce jeździć przy małej z tyłu, narazie wygląda to tak że dwa foteliki obok siebie z tyłu i żona, ale małżonce jest tak z tyłu ciasno (jest szczupła ?) , niema problemu z miejscem na nogi ale brakuje na szerokość,  myślałem żeby starsza córkę wozić na foteliku na przednim siedzeniu, może ktoś miał podobny problem, i jak z tego wybrnął, przez chwilę myślałem o zmianie auta na tiguan/ q5 (ale na nowe q5 mnie nie stać), z drugiej strony to A4 to bardzo fajne auto z mnóstwem innych zalet i szkoda się rozstawać, i niewiem czy zyskam ta brakującą szerokość. jak córka podrośnie to obie jeździłyby z tyłu w fotelikach isofix a żona z przodu i po problemie ale co najlepszego wymyślić teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji. Pierwsze dziecko bez problemu, ale w drodze jest drugie. Po przymiarce dwóch fotelików doszliśmy do wniosku, że nie ma opcji tak jeździć.

My zamierzamy wymienić fotelik na zajmujący mniej miejsca (obecnie Axkid Minikid 2).

Inna opcja to wymiana auta na większe, ale IMO przesiadka z A4 do Q5 nie da aż tak zauważalnej różnicy, bo to raptem 5 cm szerokości więcej. A fotelika montowanego na ISOFIX i tak nie przesuniesz bliżej drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie fotelik dla starszej córki   maxi cosi kore i size,  to chyba żeby mocno zyskać na szerokość to musi być już a6/q7/Kodiaq/ Superb/ Arteon itp. Braliście pod uwagę żeby starsze dziecko jeździło z przodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie starsza córka jeździ z przodu, a syn z żoną z tyłu. 

W Q5 jest szerzej o 5 cm a w Q7 o 11 cm, to też trochę mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak jechaliśmy, córka starsza z przodu, a młodsza i żona z tyłu i jest komfortowo dla wszystkich. Często jeżdżę też sam ze starsza córka, wtedy będę jej przekładał fotelik do tyłu na isofix. Q5 może nie poprawiło by znacznie sytuacji, ale myślę że te 11 cm w q7 to już by wystarczyło,  ale na nowe q7 mnie nie stac, a używanego (najnowsza generacja) nie biorę pod uwagę bo i tak musiałbym je leasingowac/kredytować, co przy używanym to kiepski interes płacić raty i prowadzac co jakiś czas do mechanika. 

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, matbruk napisał:

Często jeżdżę też sam ze starsza córka, wtedy będę jej przekładał fotelik do tyłu na isofix.

Mam nadzieję że wiesz że z przodu też jest isofix. A przynajmniej u mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z przodu niema, więc to jest jako opcja, nie standard, zadzwonię Sobie jutro do Aso i spytam się czy można dokupić mocowana na przód fo mojego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matbruk napisał:

U mnie z przodu niema, więc to jest jako opcja, nie standard, zadzwonię Sobie jutro do Aso i spytam się czy można dokupić mocowana na przód fo mojego modelu. 

Jakie masz fotele? U mnie, przy sportowych fotelach było to w standardzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być taka opcja w B9 ja mam b8 i zamontowałem isofix na przednie siedzenie. Ale i tak czeka mnie wymiana furki bo planujemy 3 dziecko i b8 już tego nie ogarnie a szkoda bo inwestowałęm w samochód no ale cóż takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  Mrarturko i jakie auto bierzesz pod uwagę na 3 dzieci?. Dzwoniłem dziś do ASO, mieli oddzwonić ale cisza narazie. 

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso, poinformowalo mnie ze niema dedykowanego zestawu do doposażenia przedniego fotela w isofix, jeśli isofix z przodu to tylko na etapie konfiguracji auta przed produkcja, ale jakieś części są dostępne, ale wszelkie takie próby to oczywiście utrata gwarancji na fotel. No i nikt niezagwarantuje że to bedzie bezpieczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 17:47, matbruk napisał:

Kolego  Mrarturko i jakie auto bierzesz pod uwagę na 3 dzieci?

Pytanie nie do mnie, ale udzielałem się wcześniej, więc napiszę z mojej perspektywy. 

U mnie stety/niestety stanęło chyba na Q7. Z tyłu są 3 niezależne fotele, każdy z ISOFIX. Do tego była opcja na ISOFIX również z przodu i na niezależne przesuwanie wzdłużne foteli z tyłu. Trudno wyobrazić sobie lepszą konfigurację pod foteliki dziecięce. Niestety cena zbija z nóg.

Rozważałem też Volvo XC90 i VW Touarega. Te modele są podobne gabarytowo (Volvo ma 3 ISOFIX z tyłu, VW nie wiem), ale łatwiej znaleźć w dobrej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ceny tych dużych SUVów są zaporowe jak dla mnie jeśli chodzi o nowe auto, po prostu po ludzku mnie nie stac, używane z sensownym przebiegiem nadal drogie ale już do przełknięcia, tylko znowu brak gwarancji, a koszty ewentualnych napraw też wysokie, znam osobę która wzięła teraz, w leasing używane volvo xc90 z 2015r. za chyba 150 tys złotych, jak dla mnie to jest słabe rozwiązanie warunki leasing/kredyt  na używane są gorsze niż na nowe, no i poza tym że jest ta rata to jeszcze trzeba być gotowym na zostawianie często nie malej kasy u mechanika, niema auta zastępczego itp.  Używane jak dla mnie tylko za gotówkę no ale znowu nie za 150 tys. I tak koło się zamyka.  Narazie temat mnie nie dotyczy bo mam dwójkę dzieci ale kto wie co przyniesie życie, więc warto temat znać. 

Rozważał ktoś minivana? Ceny są ok ale znowu ten wygląd jest obleśny. 

 

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matbruk a rozważałeś Audi Select :plus? Często można znaleźć auta z niezbyt dużym przebiegiem za dobrą kasę. W pakiecie masz gwarancję producenta na rok, ale za dopłatą można ją przedłużyć. Może w tę stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam nowe A4 kupione rok temu w salonie, więc narazie nie myślę o następnym aucie, rodzina 2+2 się mieści, ale jeśli przyszłaby konieczność kupić większego suva który kosztuje 3 Razy tyle co moje A4, to kto wie może Audi select plus to jest jakiś kompromis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z ciekawosci - mialem B8 nie mialem isofixa - ani z przodu, ani z tylu :). Nie bylo tez opcji deaktywacji airbaga (auto poleasingowe, po banku wiec w sumie zrozumiale, ze taki konfig ale to bylo 2010r.). Teraz mam B9 - z tylu wiem ze jest bo sa zaslepki. Z przodu - moge deaktywowac airbaga, zaslepek brak ale o ile dobrze pameitam isofix jest jak wymacalem. Serio to nie jest standard? Wiem, wiem Audi i konfiguracja pod klienta no ale... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISOFIX z przodu był jako opcja dodatkowo płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem auto nowe ale ze stocku, już wyprodukowane, więc nawet o tym nie myślałem, wiedziałem że z tyłu jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi z tymi uchwytami ISOFIX na tylnej kanapie to ma u mnie dużego minusa, A6 C6 2010r nie najbiedniejsza wersja a ISOFIX-ów brak tak samo było w B6 ale tu byłem w stanie zrozumieć bo to 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...