Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 FL 2020 FULL LED na MATRIX LED


grooha

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy,

Rok temu odebrałem swoją A4 po lifcie. Nie jest to mój wymarzony zestaw wyposażenia, ale cóż - potrzebowałem szybko samochodu wiec brałem co było dostępne. Mam FULL LED bez spryskiwaczy, z asystentem świateł. Boli mnie strasznie brak MATRIX LED. Zastanawiam się czy ewentualna zmiana byłaby drogą i opłacalną zabawą? Opłacalną, czyli czy poza bajerami typu dynamiczne kierunki i efektowne przywitanie/pożegnanie poczuję dużą różnicę w stosunku do FULL LED + asystent światła. Jak rozumiem, w FULL LED nie da rady „włączyć” dynamicznych kierunków - to nie tylko kwestia oprogramowania, ale też samych lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do zrobienia, pytalnie tylko czy chcesz tyle kasy na to wywalić. Matrixy do polifta to wydatek dość spory, do tego koszta przełożenia, okablowania, kodowania i parametryzacji. Jeżeli masz kamerę w lusterku do rozpoznawania znaków to jej parametryzacja konieczna,  jeżeli nie to musisz dołożyć. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydaje mi się, że to nie ma w ogóle sensu. Trudno, będę jeździł z tym, co jest. A nie jest źle - FULL LED + asystent świateł w sumie dają radę. Zdarza mi się jeździć wieczorami, głównie po mieście, za miastem na ten moment sporadycznie. Dla "bajerów" (pływające kierunki oraz przywitanie/pożegnanie) zdecydowanie nie warto inwestować hajsów.

Dzięki, temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam B9 lift Full LED i  również brałem auto że stocku, oczywiście cena też miała znaczenie, jakoś bardzo nie ubolewam ze niema matrixow, dynamiczny kierunek masz z tyłu, to że nie masz z przodu to jak dla mnie nieistotne, ale napewno są przydatne szczególnie o tej porze roku, jak jeździsz dużo lasami, polami między wioskami, słabo oświetlonymi trasami, w mieście bez znaczenia i tak by przełączyło na mijania. Ja wychodzę z założenia że jak niemam to niemam i tyle,  Full LED i tak są dobrymi światłami. może w następnym Audi będę mieć. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, matbruk napisał:

..może w następnym Audi będę mieć. 

Dokładnie, albo już z Matrix kupić albo jeździć z tym co się ma i być zadowolonym. Tak jak piszesz, matrix po wjeździe w teren zabudowany przełącza na światła mijania. W terenie niezabudowanyn jest naturalnie mega bajer, bez wątpliwości ale full led są już też naprawdę dobre. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie. Teraz mi już w ogóle nie żal - no, może troszeczkę, ale na pewno nie zamierzam nic z tym robić. Nie w tym aucie. Kiedyś może uda się złożyć/dostać dokładnie to, co się chce ? I tego życzę nam wszystkim na ten nowy rok!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem w quattro a kupiłem bez i też jestem, zadowolony mały nie dosyt zawsze będzie,matrix siedzi i robi piękna robotę we mgle widać jak pracują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada mozliwosc wymiany xenon'a na led? cos trzeba dodatkowo ciagnac jakies wiazki (mam spryskiwacze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...