Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 1.8t bfb kompletny wydech


byqu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zrobić cały wydech w mojej b7 bfb. Póki co zamierzam wrzucić samego dp zamiast kata i tą dalszą część do środkowego. W miejsce kata zamierzam dać rurę 70/72mm. Zastanawiam się czy dalej nie będzie to za dużo?

Jak to wygląda przy benzynie turbo, ten silnik musi być dalej doprężony wydechem czy nie? Wydaje mi się że skoro turbo to ważne żeby te spaliny jednak jak najłatwiej były usuwane.

 

Nie będzie przeszkodą aby cały wydech zrobić na 72mm?

 

Proszę o podpowiedzi ponieważ to moja pierwsza przygoda z budowaniem wydechu od a do z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalna średnica dp to 2,5 cala i na takiej średnicy sam będę robic cały wydech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzaqbrd napisał:

optymalna średnica dp to 2,5 cala i na takiej średnicy sam będę robic cały wydech 

Dzięki w końcu za jakąkolwiek odpowiedź. Czytałem sporo na temat wydechów i dużo ludzi chwali sobie wydech z a4 b7 2.0tfsi. Czy pasuje cały bez przeróbek? Podobno dużo lepszy dźwięk. Warto zmienić chociażby same końcowe puchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy pasuje p&p, ja mam zamiar zrobić wydech po swojemu. Kupić 2 tłumiki basowe, 3 mb rury 60mm, wężownica i jakiś tłumik środkowy albo sam Y-pipe. Na allegro taki zestaw wyniesie z 600zł max

Edytowane przez krzaqbrd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzaqbrd napisał:

Nie mam pojęcia czy pasuje p&p, ja mam zamiar zrobić wydech po swojemu. Kupić 2 tłumiki basowe, 3 mb rury 60mm, wężownica i jakiś tłumik środkowy albo sam Y-pipe. Na allegro taki zestaw wyniesie z 600zł max

600 złotych za tłumiki i resztę materiału? Wątpliwa sprawa no chyba że takie wydechy z dolnej półki.

 

Wracając do tematu wypowie się ktoś na temat tych końcowych z 2.0tfsi? Bo podobno to popularny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic te 70/72mm, nic mu sie nie stanie. Jesli tylko Tobie glosnosc nie bedzie przeszkadzac to dla silnika to bez roznicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DivaynEays napisał:

Mozesz zrobic te 70/72mm, nic mu sie nie stanie. Jesli tylko Tobie glosnosc nie bedzie przeszkadzac to dla silnika to bez roznicy 

Po odczytaniu się w temacie planuję zrobić dp na 70, później ypipe 70-2x 60, na koniec dwa tłumiki przelotowe. Wystarczające średnicę będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, byqu napisał:

Po odczytaniu się w temacie planuję zrobić dp na 70, później ypipe 70-2x 60, na koniec dwa tłumiki przelotowe. Wystarczające średnicę będą?

wystarczajace do czego?

Bez srodkowych tlumikow za Y pipem bedzie meczyc w srodku imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bartez80 napisał:

Downpipe taki jak potrzeba mam dostępne od ręki .

IMG_20210113_154614.jpg

Jak cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

370 plus wysyłka ,z całym zestawem montażowym .

 

Niżej masz link do calego opisu 

 

M.OLX.PL

Na sprzedaż downpipe 2,75" ,własnej produkcji, wraz z zestawem montażowym. Wykonany w 100% ze...

 

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DP od Bartka. Jeśli wydech jest nie rezany przez jakichś Januszy i kat na miejscu to pasuje p&p. Wykonanie też duży plus. Znajomy kupił co prawda do Leona z alle... i myślę że ja bym lepiej to wyspawał. I to lutownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś downpipe się audi 1.8t ? Jak to się sprawuje? Turbo szybciej wstaje.?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się wkręca. Wszystko zależy w jakim stanie jest kat. Mój był w dwóch kawałkach i kolektor był czerwony nawet bez pałowania. Dźwięk też się zmienił ale nie było tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek suli napisał:

Montował ktoś downpipe się audi 1.8t ? Jak to się sprawuje? Turbo szybciej wstaje.?? Pozdrawiam

Wzgledem sprawnego katalizatora wstanie turbo jakies 100 obrotow wczesniej i gora bedzie deko lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 18:36, Tomek suli napisał:

Montował ktoś downpipe się audi 1.8t ? Jak to się sprawuje? Turbo szybciej wstaje.?? Pozdrawiam

Mam dp od bartez80. Polecam. Same plusy. Kat to syf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...