Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno regenerowanej maglownicy do A4 B7


Mietek2951

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Dev napisał:

było juz kilka przypadków na tym płynie że pompy siadały, magle sie rozszczelniały itp

A widzisz, mądrego dobrze posłuchać, chociaż już kilka razy go zmieniałem w różnych VAGach i nie było nigdy żadnego problemu, febi podaje też nr G004000M2 w specyfikacji, także nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę poinformować mechanika żeby zalał ten febi zielony bo nawet jakbym chciał ten z ASO to pewnie można go kupić tylko w ASO ;D a nie mam jak się tam dostać bez auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

A widzisz, mądrego dobrze posłuchać, chociaż już kilka razy go zmieniałem w różnych VAGach i nie było nigdy żadnego problemu, febi podaje też nr G004000M2 w specyfikacji, także nie wiem.

Ravenol również podaje taką specyfikację. Jakieś 6,5 kkm temu zrobiłem płukankę i wymianę na Ravenol SSF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem kiedyś z płynami i ten z ASO w lato przy wysokich temperaturach powoduje lekkie wycie pompy czasem. Najlepszy febi mineralny. Biała butelka i zielona nakrętka,i taki ma być w b6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat żeby nie rozpoczynać nowego. 
A mianowicie muszę kupić magiel do B6 2,4v6 i tez nie do końca wiem z jakim numerem szukać. Czy kto mógłby mi podać numery maglu które będą pasować? 
VIN: WAUZZZ8EX4A275566

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PatrykBVB napisał:

Pozwolę się podpiąć pod temat żeby nie rozpoczynać nowego. 
A mianowicie muszę kupić magiel do B6 2,4v6 i tez nie do końca wiem z jakim numerem szukać. Czy kto mógłby mi podać numery maglu które będą pasować? 
VIN: WAUZZZ8EX4A275566

Ostatnio też wymieniałem maglownice, więc wszystko zależy czy masz servotronic czy nie, jeżeli nie to numery będą pasować wszystkie te które kolega wyżej wypisał   8E1 422 065 S ---> 8E1 422 052 A ---> 8E1 422 052 Q ---> 8E1 422 053 A ---> 8E1 422 053 K ---> 8E1 422 054 A ---> 8E1 422 054 E

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 15:19, Dev napisał:

Od tego powinienes rozpoczac, najpierw trzeba ustalic nr ktory podejdzie P&P a potem szukać właściwego magla.

Dawaj VIN.

Witam Cię Dev , mam ogromną  prośbę , czy sprawdziłbyś mi po Vinie czy mam maglowinice z servotroniciem ? Będe bardzo wdzięczny

 

VIN WAUZZZ8E54A034983

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przemek3067 napisał:

Witam Cię Dev , mam ogromną  prośbę , czy sprawdziłbyś mi po Vinie czy mam maglowinice z servotroniciem ? Będe bardzo wdzięczny

 

VIN WAUZZZ8E54A034983

8E1 422 054 A lub E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować maglownica servotronic z exeo 3R1422072A do mojej b6 vin.WAUZZZ8EX3A001069

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaTeo85 napisał:

Magiel z exeo będzie pasował bez problemów.

Ok.super dzięki z szybką odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten magiel u siebie w b6, 2.0 ale to praktycznie to samo co 1.8 więc nic się nie martw tylko montuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem  ten wątek i trochę mi namieszało w głowie że trzeba patrzeć na magiel jaki jest notowany w b6.Ja mam servotronic zamontowany  z exeo 3R1422072A od 2 lat czasami słyszę przy skręcie jakieś skrzypienie olej ori zalany wyżej koledzy wypowiadają się Febi minerał jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @Dev mam prośbę tą samą co kolega wyżej. Dasz rade po nr VIN sprawdzić jaki magiel muszę szukać ? Wiem tylko tyle że mam ten standardowy z B6 czyli 1N1. Tylko teraz nie wiem jakich nr maglownicy szukac. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dziurra napisał:

Witam @Dev mam prośbę tą samą co kolega wyżej. Dasz rade po nr VIN sprawdzić jaki magiel muszę szukać ? Wiem tylko tyle że mam ten standardowy z B6 czyli 1N1. Tylko teraz nie wiem jakich nr maglownicy szukac. :D

daj nr VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dev napisał:

daj nr VIN

WAUZZZ8E73A320266
A mogłbyś mi jeszcze sprawdzić prawy przegub wewnętrzny/półoś ? Bo mam do wymiany i nie wiem jakiego szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dziurra napisał:

WAUZZZ8E73A320266
A mogłbyś mi jeszcze sprawdzić prawy przegub wewnętrzny/półoś ? Bo mam do wymiany i nie wiem jakiego szukać. 

magiel - 8E1 422 054 A lub E

półoś - 8E0 407 272 S lub 8E0 407 452 GX

przegub - 8E0 498 099 G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać w tym temacie. Brzydkie stukanie z przodu, nastawiam się na maglownicę bo komplet zawieszenia z przodu wymieniony a sugerując się innymi postami tutaj to by pasowało. Odstawiam auto do mechanika i po diagnozie, jeśli to faktycznie maglownica - szukać nowej czy regenerować?

 

//Jednak stanęło na wymianie zwrotnicy.

Edytowane przez baQQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie.. Jak padnie Wam maglownica to sprawdźcie też obowiązkowo stan pompy, w moim przypadku i podobno to częsty problem w tych autach, pompa lubi często rozwalić maglownice poprzez opiłki z pompy. Ja niczego nie świadomy wymienilem maglownice, pompy nie ruszalem i maglownica wytrzymała 2 miesiące.. Dopiero po wymianie maglownicy, pompy i przepłukanie całego układu wspomaganie działa jak należy 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAUZZZ8E44A257242 

Co zrobić w sytuacji, gdyby moja przekładnia nie nadawała się tj. jakiej nowej szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...