Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie tankujecie LPG


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Historia z krak gazem była dosć ciekawa..

Tankowaliśmy poldka od 97 roku, bony za tysiące zatankowanych litrów itd itp..

Ale.. pewnego razu po zatankowaniu samochód zgasł i nie powstał. Akurat stacja kontroli i warsztat samochodowy są jakieś 300 metrów w strone domu i wystarczyło dopchać..

Wymienili pół osprzętu, kabelki filterki, zapalił. Mechanik wsiadł żeby sie przejechać.. wrócił za 2h bo zgasł w środku miasta i nie mieli czym sholować :lol:

Wkurzyli się, wszystko rozebrali na części i co sie okazało.. W gazie był jakiś klej, coś jak klej na gorąco tyle że biały :| Wszystko zapaćkane tym syfem, chyba tylko za to że długo tankowaliśmy w Krak gazie dostało się nam 'odszkodowanie' w postaci zwrotu kasy za naprawy.

Jak się potem okazało, sąsiad jeździ rozwożąc gaz właśnie dla krak gazu i na następny dzień po tym jak nam auto padło został ok 5 rano wezwany że muszą przepompować całą stacje.. :lol: A więc przyznazli sie niejako do winy. Wadliwa dostawa.. nawet gaz chrzczą.. ;)

Poldek już potem długo nie jeździł, jak coś to na Pb a :audi: narazie gazownika nie widziało choć są zamiary.. ale raczej będzie zmiana na TDi niż gaz.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak narazie to shell bo poprzedni wlasiciel mowil ze na nim nie ma problemow czasami tez orlen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na shelu bo wydaje mi sie ze robie wiecej kilometrów na baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Opole to najczesciej na stacji vivia przy wylotowce na Krapkowice... a tak po za tym to na orlenie tez w miare dobry gaz maja...

[ Komentarz dodany przez: wiki: 02-04-2007, 14:50 ]

chłopie gdzieś ty był jak cię nie było ruski rok cię tu nie widziałem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Shella ponieważ oni przyjmując gaz na stan do siebie maja swoje filtry przed wpompowaniem do swoich zbiorników (oczywiście nie mowie o tych zbiornikach na stacjach) i dlatego ten gaz jest o wiele szlachetniejszy i jest mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio mialem chwile grozy zatankowalem na orlenku no i badziew jakich malo do połowy pojemnosci bylo ok jak juz zostalo 20 litrow zaczela sie jazda zapalal sie check auto nie jechalo po kilku probach przelaczania LPG -PB jakos udalo sie wypalic troche gazu i dotarlem na SHELLA i tam do pelna no i :cool: auto dostalo skrzydeł takze juz wiem gdzie na bank nie pojade zatankowac LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na Orlenie nie powinno sie tankowac gazu bo jako moloch jest niekontrolowalny - tak powiedzial mi jeden z pracownikow tej stacji....

Osobiscie jeszcze tam nie tankowalem ale za to mam zle wspomnienia ze Statoil myslalem ze silnik zajezdzilem!!! Glosno chodzil klekotal jak diesel i wogole nie mial mocy - wizyta u gazownika kontrola komputera gazowego i ......Co ty Nalales za GAZ!!! Po tej przygodzie tylko Shell albo w Opolu przy zajezdzie " UDziadka " maja dobry Gaz - wylot z opola na Krakow - ostatnie zabudowanie.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze komus sie ta informacja przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rodzice mieli jeszcze Fiata Sienę 1,6 16V na gazie to tankowali na BP lub na ARALu - i było wszystko oki z instalacją. Jak sprzedawali auto to instalacja miała 2,5 roku, wszystko pięknie. Ale zalecam co jakiś czas (powiedzmy 1,5-2 tys km) przejechać się na baku benzyny - takie smarowanie silnika :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat tylko na Orlenie. mam znajomego ktory jest jakims kierownikiem dzialu sprzedazy w Orlenie i sam mi powiedzial ze Shell i Bp zaopatruja sie w ten sam gaz co Orlen. Tyle ze na BP gazik akurat u mnie jest o wiele drozszy. jezdzilem tankujac sie na BP i Orlenie raz na Shell-u nie czuje roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey :th:

Na studiach miałem kumpla co jeździł dużym TIRem Baniakiem z Gazem i powiedział małe co nieco jak to jest z tym gazem do aut. :)

Sprawa ma się tak ma kursy z lepszym gazem to znaczy gaz ma dwa składniki podstawowe jeden jest droższy ale auto indzie lepiej i tu jest pies odkopany. kurs po stacjach znanych i mniejsze prywatny stacje biorą i kombinują z tańszą mieszanką. W BP mają swoje auta i tankują w dużych rozlewniach. Kumpel tankuje się w Gdańsku i jedzie po zachodniej stronie Polski po góry następnie tankuje się albo koło Dorohuska jest rozlewnia z cystern od Ukrainca (jakość jak zrobił minę :disgust: już wiedziałe co ma na myśli), albo gdzieś przy granicy Białoruskiej.

A wozi do znanych stacji Paliwowych. Jak biorą shit to tam gdzie niema konkurencji.

Zgodnie z przysłowiem POLAK prosto świeczki nie postawi

jak nie marna mieszanka to do zbiornika wchodzi 120% paliwka :D

miałem dwa auta na gaz i widziałem różne mixy :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat tylko na Orlenie. mam znajomego ktory jest jakims kierownikiem dzialu sprzedazy w Orlenie i sam mi powiedzial ze Shell i Bp zaopatruja sie w ten sam gaz co Orlen.

Jadąc na urlop przez całą polskę tankowałem tylko na Orlenie, żadnych niespodzianek ani problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...