Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzęsie silnikiem nie równa praca


qacper33

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem ze swoją audiczka mianowicie silnik to 1.8t z napędem quattro a wiec po przyspieszaniu samochód zgasł i nie trzyma w ogóle wolnych obrotów i trzęsie cała budą bardzo powoli się wkreca na obroty i bardzo powoli spada przy obrotach około 3tys słychać strzały z wydechu nie wiem jak z mocą ponieważ jak to się stało już nie jechałem samochdoem komputer będę miał dopiero w środę a chciałbym się dowiedzieć chociaż o możliwościach co się mogło z nią stać lub już ktoś tez tak miał z góry dzieki za pomoc 

Edytowane przez qacper33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam nieszczelny układ odpowietrzający skrzynię korbową lub zawór odmy.

Patrząc na załączony schemat: nr 2 (rurka) i nr 6 (zawór) to takie najbardziej newralgiczne elementy. 

Możesz sprawdzić organoleptycznie. W korektach też taka usterka wyjdzie. 

Dodatkowo albo przede wszystkim do sprawdzenia cewki i świece. Może "nie chodzi na wszystkie gary"? Odepnij wtyczkę z jednej z cewek i sprawdź czy jest różnica w pracy silnika. Jeśli praca pogorszy się - na tym cylinderze problemu brak. Powtórz dla każdej z 4. Jeśli przy którejś pogorszenia pracy silnika nie zaobserwujesz - masz winowajce (cewka, świeca lub poważniejsza usterka). 

1870432823_Beztytuu.png.8f613b0fa0de9016df41ec38841dd51b.png

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany wypił się przewód od zaworka odpowietrzania wystarczyło wpiąć i po temacie dzieki wielkie za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...