Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie wchodzi 3 bieg


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie jadąc dziś do pracy jak zawsze zero problemów z autem, niestety zjeżdżając z drogi głównej do firmy nie mogłem z biegu 3 wrzucić na luz Ale po korekcie ddrążkiem udało się wrzucić na luz niestety po tej operacji nie mogę wrzucić 3 biegu, wszystkie inne biegi wchodzą niestety 3 nie. Podczas zmiany biegow do dziś nie było żadnych problemów, biegi wchodziły leciutko nic nie zgrzytanie ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć diagnozę???

Audi A4 b5 1995 1.9tdi 90 km 1z 540 tys km?aha olej w skrzyni nigdy nie był zmieniany przeze mnie nie wiem jak poprzednicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając autem, 3 bieg nie wszedł i musiałem go omijac? gdy dojechałem do domu zgasilem auto, odpaliłem powciskalem parę razy sprzęgło i O dziwo trójeczka znów zaczęła wchodzić ?lekko zgrzytając Ale.naprawde leciutko? po chwili.zgrzytanie umilkło?. Jednakże toczące się autem około 3km/h wrzuciłem 1 i puściłem sprzęgło i wtedy się wszystko zblokowalo ???nie mogłem wypiac jedynki i wrzucić jakiegokolwiek biegu Ale ponownie poruszyłem na boki drązkiem  I znów wszystko ok, A więc pierwsze co jutro do przeglądu to wybierak, poduszka silnika/sprzęgła i kontrola sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maniek1983 napisał:

   A więc pierwsze co jutro do przeglądu to wybierak, poduszka silnika/sprzęgła i kontrola sprzęgła.

A  jakości oleju i jego stanu w skrzyni biegów  nie zamierzasz sprawdzić?:)

Kiedyś jak miałem b5 rozmawiałem z mechanikiem na temat skrzyń manualnych w b5 to powiedział mi ze właśnie słabym punktem tych skrzyń to jest 3 bieg  Oby w twoim przypadku tak nie było 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jednak? to skrzynia. Teraz przy jeździe wrzucając 3 bieg zgrzyta?. Ale co się czarować auto swoje przyjechało i muszę mu wymienić ta skrzynię niech sobie dalej lata. Tylko tak moja skrzynia ma oznaczenie  cpc niestety bardzo mało jest tych skrzyn. Bardzo dużo jest O oznaczeniu dhf czy taka będzie u mnie pasować bez przeróbek?  Ktoś się orientuję?

Edytowane przez maniek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma dużo takich  CPC skrzyń ale idzie znaleźć  Allegro . OLX , szroty  Albo szukać innej . Tu masz podobny temat 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam tylko takie pytanie czy jeśli wezmę skrzynię od 110 to czy półosie będą pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ze 110 KM np. EEN  ma te same kołnierze przy skrzyni co stara twoja (CPC)

A numeracja półosi jest taka sama w 1Z czy AFN  wiec podejdzie bez problemowo 

Tylko te skrzynie mają trochę inne przełożenie ale to chyba dla Ciebie nie będzie problem ...:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...