Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dźwięk


morsmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu mam problem z audi a4b9 quattro 2.0 190ps 2016r 170 tyś przebiegu. Mam nadzieję, że będzie słychać na załączonym filmie ten dźwięk. Może ktoś miał podobny problem. Już sprawdziłem chyba wszystko. Wszystkie nawiewy nawet jeśli są wyłączone to i tak ten dźwięk jest. Problem pojawia się od 30-70 km/h przy wyższych prędkościach znika jak również przy niskiej prędkości. Nie ma znaczenia czy na skręconych kołach czy prosto dźwięk jest taki sam. Sprawdzałem również wszystkie uszczelki i też wyglądają ok. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę napisać w komentarzu. Z góry dziękuję. Mam nadzieję, że wszystko w miarę wyraźnie opisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze kolega mnie uprzedzil bo tez juz mam dokladnie ten sam filmik z tym samym dzwiekiem nagrany xD. Dodam rowniez ze dzwiek zanika z czasem, tak jakby jakis wiatraczek od ciaglej pracy ( auto ciagle jedzie i jest przeplyw powietrza) rozgrzewal sie i jego praca cichla. Zaczelo mi sie to dziac po serwisie klimatyzacji. Nie wiem czy to przypadek, zbieg okolicznisci, czy przyczyna problemu. Moze ten preparat w postaci pianki ktorym sie osuszacz spryskuje aby pozbyc sie plesni itp gdzies wyplukal jakis smar z wiatraczka przez ktorego wpada powietrze podczas jazdy. Tak jak kolega napisal nie daje nic wylaczenie nawiewow, zmniejszenie/zwiekszenie mocy, zamkniecie kratek, czy zabawa z klima. Jest to jakis niezalezny element przez ktory ciagle przeplywa powietrze podczas jazdy. Cos jakby wiatraczek mierzacy nieustannie ilosc wpadanego do ukladu wentylacji powietrza z zewnatrz, ktory po jakims czasie sie rozgrzewa od pracy i cichnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde to od tego przegubu pochodzi ten dzwiek :shock3:. I cichnie potem bo jest rozgrzany od pracy. To moze miec sens. Ja bylem gotow juz caly schowek az do pompy powietrza rozbierac ze smarem w drugiej rece w poszukiwaniu wyjacego wiatraczka. Jak fure na podnosniku dzwigne i przyspiesze to kolega powinien wyrazne uslyszec wycie w  okolicy tego przegubu, jak mniemam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem to kiedyś na niem. forum. Problem dotyczyło właśnie 2.0 TDI  quattro 190 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 12:20, Kevirek napisał:

Dobra bede dzialac w tygodniu i dam znac co wyszlo. Dzieki za trop 

I jak udało Ci się zdiagnozować usterkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Muskel1, jest to wał kardana. W mojej 190KM quattro było to samo, ale jeszcze była na gwarancji, w 2018 roku był wymieniany wał kardana właśnie przez taki dźwięk. Wymieniony na jakiś nowej generacji, bo tamte miały wadę - tyle wiem z ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech w ASO wklepią w system TPI 2046069/6 to jest informacja techniczna produktu. Tam w bazie danych pod tym numerem znajdą opis problemu i jego rozwiązanie. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to na 100% lozysko podpory walu. Idzie to zrobic w konkretnym warsztacie zajmujacym sie naprawa i regeneracja walow. Moj we wro nie podolal i radze sie na 1000% upewnic ze ktos juz robil te modele i ogarnie bo rozbiorka jest ryzykowna i prawie kazdy krok moze ten wal uszkodzic. Ponoc kolesie z krakowo robia to w 4h z wymontowaniem i zamontowaniem. Ja juz po gwarancji wiec bede kombinowac dalej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może nr części tej podpory? Szukam na aukcjach ale nie mogę znaleźć od b9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, morsmin napisał:
WWW.EUAUTOCZESCI.PL

To chodzi o tą część? 

Link jest down

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Link jest down

Niby gdzie? Nic nie wstawiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, morsmin napisał:

Niby gdzie? Nic nie wstawiłeś. 

Ja nic nie wstawiałem. Napisałem , że podany przez Ciebie link nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Ja nic nie wstawiałem. Napisałem , że podany przez Ciebie link nie działa. 

Numer katalogowy: 0B4 409 294D

 

MKTEILE.PL

Łożysko kulkowe zwykłe 35x62x22 (wału) AUDI OE 0B4409294D / F-805281.03 / 80528103

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w Krakowie ogarnia ten temat? Też mam problem z tym dźwiękiem o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...