Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk w A4 B9


morsmin

Rekomendowane odpowiedzi

Robią mi to w Aso w Autospecial. Diagnoza to cały wał Kardana do wymiany. Ceny jeszcze nie znam, póki co zamówili cześć ale bez włączonego radia to nie da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michal310 napisał:

Robią mi to w Aso w Autospecial. Diagnoza to cały wał Kardana do wymiany. Ceny jeszcze nie znam, póki co zamówili cześć ale bez włączonego radia to nie da się jeździć.

Bo w ASO tylko jako całość wymieniają. Łożysko jest jako jedna część razem z wałem i podporą do kupna. Nie da się w ASO tylko tego łożyska z podporą dokupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal310 napisał:

Robią mi to w Aso w Autospecial. Diagnoza to cały wał Kardana do wymiany. Ceny jeszcze nie znam, póki co zamówili cześć ale bez włączonego radia to nie da się jeździć.

Jak zgłosiłeś problem/usterkę ? Też jeżdżę do autospecial i mnie odstawili z kwitkiem "jeździć obserwować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem że coś piszczy i dodałem że "znajomy mechanik" (czyli forum) zwrócił uwagę ze to może być wał kardana. Dostałem diagnoste i pojechaliśmy na wycieczkę. Diagnosta stwierdził że faktycznie piszczy i możliwe ze mam racje, wzięli na podnośnik i wyszlo ze wał. Cena naprawy 8k, na szczęście mam jeszcze gwarancje. Aa i przy okazji wymieniają uszczelniacz wału przy skrzyni. Powołaj się na mnie, ze masz tak samo.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem ostatnio przy okazji wymiany oleju, serwisant coś słyszał ale nie jest w stanie zdiagnozować co dokładnie. Powiedziałem mu ze znajomy miał podobny problem lecz on na to nic. Nie może tego przyjąć bo nie wie jak zdiagnozować problem, jak sprawdzić... ?‍♂️?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku na podnośnik, wszystkie 4 koła mają się w powietrzu kręcić, jeden siedzi w aucie wrzuca na D i "rozpędzać" powoli a drugi słucha pod autem w okolicy łożyska gdzie wał jest przymocowany do podwozia. Tu trzeba być głuchym i zapomnieć włączyć aparatu słuchowego żeby tego nie słyszeć. Nie chciało mu się szukać albo nie chciał słyszeć. 

Dodatkowo podałem TPI 2046069/6, które w ASO w komputerze wystarczy wklepać w system i wydrukować instrukcję jak sprawdzić. Nagranie audio też jest w bazie danych jaki to dźwięk. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy jest może tu ktoś z Poznania i okolic, kto przerabiał ten temat?
Skoro wiemy w czym jest problem, chętnie bym przyjął namiar na warsztat który wie jak się za to zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w moim a4 3 miesiące temu w ASO w niemczech bo akurat mieszkam, koszt wymiany wału kardana to 3000 eur wraz z robocizną. 
Ciekaw jestem jak to się ma do ceny w polskim ASO. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik wyciągnął wał i wtedy miał dostęp do podpory zakładam że przy kręceniu ją ręcznie było słychać bo tylko potwierdził moje obawy, niestety nie chciałem wtedy tego robić i poprosiłem o "zalanie olejem", cały temat przerabiałem w styczniu. Przez ok 2tys. km cisza w samochodzie. Niestety ostatnio znowu dziwne odgłosy ale tym razem bardziej dziwne, Tamto od razu wskazywało na wał, to bardziej na łożysko w kole lub skrzynie. Mam wrażenie że ten dziwny dźwięk który słychać na filmie to tak jakby coś lekko ocierało o gumę a nie kwestia samego łożyska w podporze, wydaje mi się że olej nie miał możliwości dostać się do wnętrza łożyska więc mógł co najwyżej przesmarować coś innego np. pierścień przed podporą (podkładkę dystansową/oporową).

Postaram się nagrać dźwięk jaki mam może ktoś będzie miał jakiś pomysł, zakładam że to może być dalszy ciąg podpory, choć tym razem nic poza tym że coś tam było nie tak nie wskazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...