Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekroczony przegląd - klucz


Piters88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wyżej w opisie jak mogę pozbyć się klucza z przekroczonym przeglądem na wirtualnym kokpicie? Dodam ze reset w ustawieniach nic nie pomaga.

Pozdrawiam

09ABAF4E-BD40-487D-BE4B-C3F9E77D91AE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetować z pozycji mmi można tylko wymianę oleju (15000 km). Ten komunitat dotyczy dwuletniego przeglądu. Skasować go możesz tylko przez złącze diagnostyczne programem diagnostycznym. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyletnie auto i odnoszę wrażenie że właściciela nie stać na jego utrzymanie ...:whistling:

Bo jak inaczej wytłumaczyć chęć pójścia na skróty i ominięcia terminu przeglądu ? :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Oczywiście dokonanie wymaganego  przeglądu to podstawa. 

Zakładam że nawet w średnio  kumatym serwisie potrafią skasować inspekcje przed wypuszczeniem auta na ulicę ....

Ale może się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piters88 napisał:

09ABAF4E-BD40-487D-BE4B-C3F9E77D91AE.jpeg

 

Patrząc na to zdjęcie i obrotomierz to silnik pracuje chyba na biegu jałowym, a oprócz tego przeglądu trochę dużo żółtych i czerwonych kontrolek się świeci by ktoś się chciał podpisać pod wykonanym przeglądem.... :P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że zdjęcie zostało bezpośrednio po uruchomieniu silnika uchwycone, bo wtedy pojawia sie komunikat. Kontrolki nie zdążyły jeszcze zgasnąć. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka "ograniczenie funkcji Audi pre sens" pojawia sie na krótko przy starcie. 

20210105_162530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd był robiony i tego nie skasowali. Widzę że będę musiał jechać jeszcze raz do nich. @piotrsob1, stać. Gdyby nie było na nie stać to by go nie było - proste i logiczne. Auto zarejestrowane w Norwegii i tu przeglądy wyglądaja inaczej niż w Polsce. @Muskel1, dziękuję za rzetelne wyjaśnienie problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz do nich jechać jeszcze raz. Przegląd czy w Norwegi, Polsce czy obojętnie gdzie jest taki sam i musi być przeprowadzony ściśle z wytycznymi producenta. Mowa tu oczywiście nie o przeglądzie w stacji diagnostycznej pojazdów, decydującej o dopuszczeniu pojazów do ruchu, tylko o przeglądzie w ASO, tzw. inspekcji, którą wykonuje się co 2 lata lub co 60.000 km. Po przeglądzie w stacji diagnostycznej takich rzeczy nie kasują bo są to całkiem odrębne rzeczy, pomimo że nazwa jest taka sama. Z racji tego ja najczęściej używam terminologi "inspekcja" mając usługę w ASO na myśli. Nie ma wtedy niedomówień. 

@Piters88 popraw sobie w profilu kod silnika bo masz wpisane 1B:wink:. Kod silnika znajdziesz na wlepce. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piters88 napisał:

 @piotrsob1, stać. 

 Chyba się zagalopowałem w domysłach , jeżeli czujesz się urażony to niniejszym przepraszam... :notworthy:

Tak na przyszłość to nie żałuj klawiatury i dokładniej opisz genezę problemu, by nie dawać powodu do głupich domysłów .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 16:27, Muskel1 napisał:

Ta kontrolka "ograniczenie funkcji Audi pre sens" pojawia sie na krótko przy starcie. 

20210105_162530.jpg

Orientujesz się gdzie mogę zmienić kodowanie interwału zmiany oleju?  Obecnie mam na 30tys ale zmiany robie co 10ty i tak bym sobie przekodował. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 11:33, Muskel1 napisał:

Zresetować z pozycji mmi można tylko wymianę oleju (15000 km). Ten komunitat dotyczy dwuletniego przeglądu. Skasować go możesz tylko przez złącze diagnostyczne programem diagnostycznym. 

Gdzie to znaleźć:eusathink:? Od kilku dni też pokazuje mi się kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...