Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8t BFB - problem skrzynia ?


maikelelele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent a4 b7 1.8t BFB 2006r skrzynia biegów HDF - 5b, 200 tyś przebiegu, po mapie na ok 200 km

Na wstępie dodam,że czytalem forum i odwiedziłem kilku mechaników a problemu dalej rozwiązać nie moge.

Mianowicie borykam się z dziwnym huczeniem w aucie przy prędkości około 50/70/100 km/h im szybciej się jedzie tym z wiekszą czestotliwością huczy

Ciężko stwierdzić skąd dochodzi odgłos - prawdopodobnie z przodu.

Wymieniłem obydwa łożyska przednie, tarcze i klocki też(moze z 5 tys przebiegu mają).

Po podniesieniu samochodu i kręceniu kołami nic nie slychać niepokojącego.

Odgłos wystepuje tylko i wyłacznie podczas przyspieszania - muskania gazu w celu utrzymania prędkości, gdy przyspieszam z gazem w podłodze to tego nie slychać, być może inne odgłosy to zagłuszają.

Po wcisnięciu sprzęgła lub wrzuceniu na luz dzwięk ustaje.

Na zakrętach czy na prostej - obojętnie, bo dzwięk jest identyczny.

Skrzynia chodzi płynnie, biegi wchodzą w sumie jak zawsze - nie czuć różnicy, a jeżdze tym autem 3 lata.

Przekładanie kół nic nie pomaga.

 

Czy spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem ?

Czy te skrzynie HDF mogły być jakieś wadliwe?

Dodam,że czasami sprzegło zaczyna ślizgać( raz na mniej więcej pare tysiecy km), lecz po delikatnym przejechaniu 50 km działa poprawnie - przypaliłem je parę razy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Piszesz

" Po wcisnięciu sprzęgła lub wrzuceniu na luz dzwięk ustaje. " i  " Dodam,że czasami sprzegło zaczyna ślizgać( raz na mniej więcej pare tysiecy km), lecz po delikatnym przejechaniu 50 km działa poprawnie - przypaliłem je parę razy."

 

Wydaje mi się że kończy ci się Łożysko Oporowe sprzęgła. spacer.png

Łożysko jest dość małe i delikatne jak na swoją funkcję , nie lubi na pewno " strzałów " i to z podniesioną mocą silnika. Tak jak napisałem WYDAJE MI SIĘ . ALE oczywiście żeby być pewnym trzeba by było zdjąć skrzynię biegów żeby to ocenić . Inaczej pewnie się nie da tego wyczuć, chyba że się rozpadnie w pył. Miałem kiedyś taki przypadek a Audi A3 8l ( oczywiście inny silnik i skrzynia a samo łożysko też inne i inaczej mocowane niż u ciebie ) , gdy sprzęgło było wciśnięte była cisza ale jak już się puściło to skrzynia rzęziła i tłukła jakby ktoś tam kilka kluczy wrzucił . 

Gdyby to było to łożysko to tylko podpowiem Ci że jak będziesz kupował to szukaj takiego jak masz ( chodzi mi o wzór łożyska ) ALE do samochodu z większym silnikiem - MOCĄ silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogolnie chodzi o to że skrzynia śmiga bez zarzutów, ale tak jak mówisz że to może być to łożysko

W dniu 5.05.2020 o 17:20, przem8 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...