Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działają kierunki po lewej stronie, zamiast kierunkowskazu mruga światło drogowe


Kamil2020

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jestem tu nowy, proszę o wyrozumiałość. Mam problem posiadam Audi A4 B6 2002r i nie działają kierunkowskazy po lewej stronie, zamiast tego mruga światło drogowe, nie mam pojęcia co to może być spotkał się ktoś z tym? Proszę o pomoc Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij lampe i zobacz jak wygladają wszystkie styki i oprawki zarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dev napisał:

Lampy sprawdzone, brak napięcia na przewodach od kierunkowskazów, wiesz może gdzie znajduje się kostka w desce rozdzielczej która wyprowadza przewody na kierunkowskazy? Chcę sprawdzić wiązki testem ciągłości obwodu miernikiniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, indyczes napisał:

Nie miałem klucza do odkręcania kierownicy, nie rozkręcałem jeszcze deski rozdzielczej, i nie dostałem się do manetki kierunkowskazów, przymierzam się tego,, gdzie znajduje się przekaźnik kierunkowskazów? Pozdr 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik kierunkowskazów to ten gdzie masz na desce przycisk od awaryjnych. On raczej nie będzie problemem, chyba,że masz na podstawienie to 5 min roboty.Możesz jeszcze spróbować wypiąc wtyczki od obydwu reflektorów i zobaczyć wtedy czy masz z tyłu po obydwu stronach kierunki. Będzie ci się świecił błąd żarówki wiadomo, ale to Ci da odpowiedź czy nie masz zwarcia w lampach. Ja jednak stawiam na manetke.

Edytowane przez indyczes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, indyczes napisał:

W tym modelu a4 b6 nie ma przekaźnika w przycisku awaryjnych, to sprawdzone, są ale w innych modelach. Kostkę odłączałem ale od lewego reflektora przedniego i nic się nie zmieniło dalej nie było kierunkowskazu po lewej z tyłu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj błędy z MCE i kolumny kierownicy. To na dobry początek.

Kierunkami zawiaduje moduł MCE który dostaje sygnał z modułu kolumny kierownicy. Kable do lamp idą z MCE do słupków A (nogi kierowcy i pasażera) tam są kostki połączeniowe i dalej do lamp bez żadnych łączeń.

Zależnie od wersji MCE mozesz mieć kierunki zasilane z jednego przewodu kostka 23 pinowa, pin 9 w MCE (przód, tył i bok) lub każdą żarówkę z osobna, dla przodu kostka 23 pinowa pin 9, dla tyłu pin 6 i bok w kostce 32 pinowej z pinu 21.

Łączenia w słupkach A są w kostkach czerwonych dla przodu pin 2 i dla boku pin 3.

Oczywiscie opisałem piny dla lewego kierunkowskazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum jest duży temat odnośnie MCE. A siedzi nad nogami kierowcy, trzeba zdjąć osłonę pod kolumną kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Już mam, a wiesz może czy moduł MCE, steruje światłami drogowymi i mijania? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 20:59, MaTeo85 napisał:

Mateo dzięki wielkie za podpowiedź,sprawdziłem moduł MCE, i nie było napięcia na pinie 7 tym od kierunkowskazów lewych, rozebrałem moduł i okazało się, że jest spalony układ scalony VND600 SP, zamówiłem ten układ już na allegro, czekam aż, przyjdzie wlutuje go, zamontuje moduł do auta i napiszę, ale powinno już działać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...