Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałający ABS - brak połączenia ze sterownikiem


galabaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z ABS - przez VCDS nie jestem w stanie się z nim połączyć. Wyskakuje komunikat: No Response from Controller!

Do tego nie działa przycisk ESP na kokpicie. Przy mocnym naciśnięciu nie czuć żeby pedał odskakiwał więc chyba ABS nie działa. 

Na desce nie wyświetla się znaczek ABSu ani ESP, ale kiedy odłączyłem wiązkę ze sterownika to się palił. 

Proszę o pomoc jak się uporać z tym tematem. W aucie był wymieniany silnik więc za pewne jest coś namieszane. Jeden mechanik powiedział że to problem ze sterownikiem silnika, tuner powiedział, że to raczej wina sterownika ABS, a kilku innych mechaników nie chciało się podjąć naprawy. 

Co można sprawdzić albo zrobić, żeby wiedzieć co jest grane? 

Załączam zdjęcia sterownika i pompy. 

1610361355112.jpg

1610361355115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym łączyłeś się ze sterownikiem? Jaką wersją?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidocznie za słaba wersja. Nie obsługuje sterownika ABS, albo brak połączenia do sterownika ABS. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Najwidocznie za słaba wersja. Nie obsługuje sterownika ABS, albo brak połączenia do sterownika ABS. 

Jaką wersję albo program polecasz żeby działało? 

27 minut temu, piti82 napisał:

Obstawiam zimne luty w sterowniku ABS, mnie to kosztowało 350zł

Rozumiem, że trzeba oddać sterownik ABS na sprawdzenie? Coś jak tutaj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem 70 KM do gościa który sam to wszystko ogarnął, polutował zimne luty i poprawił pozostałe połączenia, aby za miesiąc czy 2 znów coś nie wyskoczyło, niestety w twoim rejonie nie mam namiaru na nikogo

Edytowane przez piti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie moduł (sterownik) zmarł. Bosch 8.0 na oko. Napisałem dzisiaj post na ten temat. Zaglądnij... wymiana sterownika (najlepiej kupić całą pompę i przełożyć tylko sterownik) dzwoniłem do firmy która zajmuje się regeneracją powiedzieli, że tego nie dadzą rady naprawić- kupiłem używkę. Czekam na przesyłkę. 

Tam jest też problem z zakodowaniem tych 8.0 jeśli nie masz poprzednich danych spisanych :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwońcie sobie do tego gościa, mnie też kilku specjalistów powiedziało że nie da rady, a on ogarnął w godzinę

Screenshot_20210111-220535_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Próbowałem połączyć się za pomocą innego programu ze sterownikiem, ale również bez skutku. Jednak z tego co pamiętam nawet mechanik za pomocą interfejsu diagnostycznego nie był w stanie się połączyć. 

W dniu 11.01.2021 o 21:57, szwagier.szwagra napisał:

Prawdopodobnie moduł (sterownik) zmarł. Bosch 8.0 na oko. Napisałem dzisiaj post na ten temat. Zaglądnij... wymiana sterownika (najlepiej kupić całą pompę i przełożyć tylko sterownik) dzwoniłem do firmy która zajmuje się regeneracją powiedzieli, że tego nie dadzą rady naprawić- kupiłem używkę. Czekam na przesyłkę. 

Tam jest też problem z zakodowaniem tych 8.0 jeśli nie masz poprzednich danych spisanych :/

Zaglądnąłem ;) przydatne informację. Próbowałeś już demontować ten sterownik? Wcześniej chciałem się za to zabrać ale jak zobaczyłem jak to wygląda to pojawiły się u mnie podobne wątpliwości jak u Ciebie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Muskel1 ma rację , Bosch 8.0 ma już diagnoze po can tylko także bez kabelka hex-can i pełnego vcdsa bym nie podchodził :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Banan napisał:

Kolega @Muskel1 ma rację , Bosch 8.0 ma już diagnoze po can tylko także bez kabelka hex-can i pełnego vcdsa bym nie podchodził :wink:

Czyli jest opcja, że sterownik jest sprawny, ale po prostu bez porządnego sprzętu nie da się z nim połączyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuje znaleźć kogoś z takim sprzętem. Także jeśli ma ktoś namiar na kogoś w Gdańsku i okolicach to będę wdzięczny za podesłanie kontaktu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update do tematu. Ostatnio napadało sporo śniegu i byłem w stanie przeprowadzić trochę więcej testów. Na zaśnieżonej drodze wyszło, że ABS się załącza. Również wydaje mi się, że działa ESP chociaż nie wyświetla się nic na desce. Możliwe więc, że tak jak pisali koledzy problem wynika z nieodpowiedniego interfejsu diagnostycznego. Jak uda mi się "dorwać" lepszy sprzęt to porobię testy i dam znać - może komuś przydadzą się te informacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisałem wcześniej bo sprawdziłem w swojej b7 - esp.8.0 protokół can , vcds lite i kkl sie nie połączy ( podpinałem i próbowałem ) 

20210119_151456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w mojej b7 2.0tdi jeszcze tylko po canie jest diagnoza silnika i skrzyni - dlatego wszędzie jest wspomniane że od b7 już kabelek hex i vcds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...