Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pre sense city - czy wszystkie B9 mają seryjnie?


SynKopa

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero poznaje moje "nowe" A4 i zastanawia mnie czy opcja pre sense city była seryjna czy występowała jako opcja.

Szukałem w necie ale są różne informacje . Głównie chodzi mi o system ostrzegania przed pieszymi. Jeżdżąc po mieście nie zauważyłem żeby system mnie ostrzegał...

Co jeszcze oferuje ten system ?

 

Mam system asystentów jazdy poza miejskiej.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre sence city we wszystkich B9 było seryjnym wyposażeniem.

WWW.AUDI-MEDIACENTER.COM

Sämtliche Varianten der neuen neuen Audi A4 und A4 Avant Modelle bringen das...

Asystent działa do prędkości 85 km/h. Kamera "obserwuje" przestrzen do odległości 100m przed pojazdem. W razie możliwej zbliżającej się kolizji (obojętnie czy pieszy czy pojazd), asystent ostrzega lub ostrzega i hamuje auto. Jest to stopniowe zależne od danej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wrclaguna napisał:

Dziwne

Ja miałem auto co wogole tego nie miało

Może nie dawało tylko znaku o sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi pre sense basic - system ochrony bezpieczeństwa pasażerów

Audi pre sense basic - system ochrony bezpieczeństwa pasażerów, wprowadza zapobiegawcze środki bezpieczeństwa dla pasażerów w momencie rozpoznania sytuacji krytycznej. W tym celu wykorzystuje informacje pochodzące z różnych systemów. Uruchamia się na przykład wtedy, gdy czujniki elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC) rejestrują poślizg lub hamowanie awaryjne. Wówczas system elektrycznie napina pasy bezpieczeństwa kierowcy i pasażera, by zmniejszyć bezwładne ruchy tych osób do przodu lub na boki. Lusterka boczne zostają automatycznie złożone, a otwierany dach zamknięty. Dodatkowo uruchamiają się światła awaryjne, aby ostrzec o zdarzeniu nadjeżdżających za nami kierowców.

Audi pre sense city - system ochrony bezpieczeństwa pasażerów w ruchu miejskim

Jeśli pojazd porusza się z prędkością do 85 km/h, to za pomocą kamery na przedniej szybie o zasięgu ponad 100 metrów, system Audi pre sense city skanuje drogę rejstrując ruch innych pojazdów i pieszych. Jeżeli naszemu autu grozi kolizja z innym pojazdem lub pieszym, system ostrzega kierowcę w kilku stopniach. Najpierw uruchamiany jest sygnał wizualny i dźwiękowy. Następnie, jeżeli kierowca nie zareaguje na wcześniejsze sygnały, następuje dodatkowe ostrzegawcze szarpnięcie. Moment ostrzeżenia można ustawić za pomocą systemu MMI. W kolejnym etapie, system automatycznie uruchamia hamowanie awaryjne. Przy prędkościach do 40 km/h, system pomaga całkowicie uniknąć wypadku. Przy prędkościach od 40 km/h do 85 km/h, prędkość, z jaką dochodzi do zderzenia, zostaje zredukowana dzięki uruchomieniu hamulca. W razie potrzeby, do akcji włączają się dodatkowe funkcje systemu ochrony bezpieczeństwa pasażerów Audi pre sense basic. 

Audi pre sense front - system ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu

System Audi pre sense front pomaga unikać wypadków wynikających z wjechania w pojazd poruszający się przed nami lub zmniejszyć ich skutki. System wykorzystuje sygnały pochodzące z czujników radarowych i kamery układu adaptive cruise control z funkcją Stop &Go, stąd montowany jest wyłącznie razem z ACC. W sytuacji niebezpiecznej, system przy pomocy koncepcji stopniowych sygnałów ostrzegawczych zmusza kierowcę do hamowania. W pierwszym etapie interwencji ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych, zawczasu napełnia układ hamulcowy i – jeżeli w danym modelu występuje – usztywnia amortyzatory zawieszenia pneumatycznego adaptive air suspension. Jeżeli kierowca nie reaguje na sygnały, następuje częściowe hamowanie. Jednocześnie system napina pasy bezpieczeństwa, zamyka okna i otwierany dach oraz włącza światła awaryjne. Przy prędkości poniżej 30 km/h, w sytuacji krytycznej, system inicjuje hamowanie awaryjne. Działa w pełnym zakresie prędkości, od 0 do 250 km/h. 

Audi pre sense rear - system ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z tyłu

Audi pre sense rear - system ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z tyłu, dzięki czujnikom radarowym zamontowanym na tylnym zderzaku, rozpoznaje grożące uderzenie w tył samochodu i uruchamia zapobiegawcze środki bezpieczeństwa. Obejmują one elektrycznie sterowane napisanie pasów bezpieczeństwa oraz zamknięcie okien i otwieranego dachu. Dodatkowo system uruchamia światła awaryjne w celu ostrzeżenia nadjeżdżających kierowców o niebezpiecznej sytuacji. Ponadto uruchomiony zostaje sygnał rear-end collision alert signal (RECAS) – miganie świateł awaryjnych z dużą częstotliwością. Niezależnie od prędkości, system jest aktywny w tle, za wyjątkiem samochodów ciągnących przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czytałem już to. A jak się dowiedzieć jakie jest zamontowane w moim aucie? Dodam że mam wszystkich możliwych asystentów na pokładzie LINE SIDE  assist ACC etc. na pokładzie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda audi pre sens city z manualną skrzynią biegów? Hamuje tak jak z automatem czy jak ? Miał ktoś kiedyś taką sytuację żeby to opisać bo w instrukcji zero info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, greg24 napisał:

Jak wygląda audi pre sens city z manualną skrzynią biegów? Hamuje tak jak z automatem czy jak ? Miał ktoś kiedyś taką sytuację żeby to opisać bo w instrukcji zero info na ten temat.

Nie ma różnicy czy automat czy manual. Działa tak samo. Opis jest wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was posiada pre sense front?i jak to sie objawia...u mnie po próbach wnioskuje ze nie ma jedynie co ostrzega przed kolizja ale nie hamuje,oczywiscie mowie o wyłączonych radarach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy u Ciebie w opisie wyposażenia widnieje Pre sense front? U mnie jest city crash rear i basic pytam bo może też to mam 

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre Sense Front należy do pre sence city i jest  standardowym wyposażeniem. Ja mam dodatkoeo pre sence plus (kod PCN) oraz pre sense rear (należące do systemu side assist 7Y1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. 

Bardzo proszę o pomoc, chodzi mi o to czy jeżeli a4 b9 z stronic ma opcję aktywnego tempomatu (ACC) to czy zawsze można być pewnym że także ma opcję jazdy w korku? W sensie że wyhamuje do zera i sam ruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze ruszy sam.. Po zatrzymaniu po kilku sekundach się wyłaczy i należy dodać delikatnie gazu później jedzie już sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ruszy gdy rozpozna korek lub zatrzymanie jest krótkie. W innym wypadku należy dodać gazu lub pociągnąć raz do siebie manetkę tempomatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...